Uimahallissa

hgjk

Minkä ikäisenä lapsen pitäisi alkaa käydä omalla puolellaan uimahallissa?

Omasta mielestäni kyllä kouluikäisten tulee jo mennä omalle puolelleen uimahallissa, se ei ole niin vaikeaa.

Todella kiusallista esim. samanikäiselle tai murrosikäiselle tytölle jos samanikäinen poika on naistenpuolella uimahallissa.

4

395

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ......A........

      Mielestäni ekaluokasta lähtien. Eskari-ikäinen voi vielä tarvita pukemisapua.

    • -----

      Meillä kyllä noin viisivuotiaana viimeistään olen sitä mieltä, ettei enää voi tulla toiselle puolelle, eikä haluakaan. Sen ikäistä, ja monta vuotta vanhempaakaan, en halua silti yksin pistää vielä miestenkään puolelle. Ei niinkään siksi, ettei siellä pärjäisi, vaan siksi, että haluan ehdottomasti olla vahtimassa uintia alusta asti. En siis halua ottaa riskiä, että lapsi menisi uimahallin puolelle ennen minua. Niinpä ongelma on meillä ratkaistu siten, että isä on aina mukana, eli mennään perheenä, jolloin miehet miesten ja naiset naisten puolelle. Poikkeuksena ihan pienet vauvat, jotka ovat aina äidin kanssa.

    • uimaksi

      Kyllä varmasti lapsi alkaa tuntemaan sen häpeän nopeasti ala-asteelle mennessään. Tosin onhan se myös paljon kiinni siitä, osaako lapsi uida. Uimataidotonta lasta en välttämättä päästäisi omalle puolelleen ilman valvontaa.

    • Uimahallissa

      alle kouluikäiset kulkee samalla puolella, missä aikuinenkin. Kouluikäiset kyllä jo omalla puolellaan. Voi toki riippua myös hiukan lapsesta, mutta pääsääntöisesti pitäisin kouluikää rajana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1208
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      99
      613
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe