Elikkä Kuinka kytken vastaanottimeen johdot oikein? Kaksi servoa Jännitteensäädin Kuinka päin ne tulee kytkeä ja onko järjestyksellä väliä? Googlelta ei hirveesti ollu apua.
Kiitti asiallisista vastauksista!
Vastaanottimen kytkentä
3
1375
Vastaukset
- 23
Säätimen johto kaasukanavaan (throttle) ja muut sevot sitten niihin mitä halutaan ohjata esim. aileron, elevator ym. Tietämättä vastarin ja lähettimen merkkiä merkkiä on vaikea enempää neuvoa. Lue ne radiolaitteiden käyttöohjeet.
- aloittelija rc
Kyseessä on http://www.silshop.fi/shop/index.php?act=viewProd&productId=2868
Vastaanottimessa ei lue kuin 1-6 numerot ja bat.
Onko kellään kokemusta muuten kyseisestä radiosta? Radiohan on FlySky:n AFHDS tekniikkaan perustuva, joten toimiiko http://www.silshop.fi/shop/index.php?act=viewProd&productId=2720 kyseinen vastari siinä? - aihfiangea
Bat- liittimeen laitetaan tietenkin battery, eli akku. Numeroituihin lykätään servot. kokeilet vaikka lähettimestä, mikä servo kuuluu mihinkin koloon.
Tosta vastarihommasta en tiedä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site535897Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714615Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464372SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422099En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131229Mikset pidä yhteyttä?
Miksi et? Ei sun ois tarvinnut sanoa niin tarkoittamatta. Särit mun sydämen. Sinun pitäis jo tietää paremmin.61030