Paras hotelli

Puerto Ricossa? Kertoisitko kokemuksiasi, mihin hotelliin kannattaa / ei kannata mennä.
3341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Marina Suites ja Riu Vistamar ovat olleet meidän mieleen.

Äänestä

Marina Suites saa äänet täältäkin ,hyvä sijainti ei portaitten ramppaamista ja hieno allasalue. Siisti hotelli ja erittäin hyvää ruokaa on siellä tarjolla.

Äänestä

Olemme olleet viimeisenä kahtena vuotena Puerto Ricossa ja siellä Marina Suites hotellissa. Eka keralla saimme ns. kahden makuuhuoneen huoneiston. Siinä on kaksi makuuhuonetta, kaksi wc:tä, kaksi kylpyhuonetta ammeineen, oli todella tilava huoneisto meidän perheelle ( 2 aik. 2 lasta ). Viime vuonna meillä oli "normaali" kaksio. Pojat nukkuivat olohuoneen sohvalla levitetyssä varavuoteessa ja hyvältä tuntui sekin.
Huoneet ovat siistit ja tilavat. Keittiönurkkauksessa on astiat ja välineet neljälle. Parveke on joko altaalle päin tai vierasvenesatmaan päin.
Allasalue on mahtava. Allasbaarissa söimme päivittäin kevyen mutta täyttävän päivällisen. Muutamana aamuna söimme myös aamiaisen siellä, mutta yleensä teimme aamupalan huoneessa.
Hotellissa on myös sekin hyvä puoli että ette tarvitse pyyhkeitä mukaan. Huoneissa on pyyhkeet valmiina ja respasta saatte vuokrata allaspyyhkeet. Näin säästätte arvokasta tilaa matkalaukuissanne.
Hotelli sijaitsee alhaalla vierasvenesataman vieressä ja siitä on lyhyt matka kaikkialle Puerto Ricoon, eikä tarvitse kiivetä portaita.
Hotellilla on myös tasokas ruokaravintola mutta me emme syöneet siellä kertaakaan, vaan kävimme joka ilta eri ravintoloissa syömässä.
Altaalla järjestetään päivittäin eri ohjelmaa niin lapsille kuin aikuisillekin. Muutamana iltana on myös hotellilla esim. taikurishow, käärmeshow, lintushow jne. jne. Nämä ohjelmat ovat kaikki maksuttomia.
Kaiken kaikkiaan Marina Suitesista jäi meille erittäin myönteinen kuva. Niinpä olemmekin menossa sinne jälleen, jo kolmannen kerran peräkkäin, ensi maaliskuussa.
Suosittelen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2011 loka- marraskuu kirjoitti:

Puerto Ricossa? Kertoisitko kokemuksiasi, mihin hotelliin kannattaa / ei kannata mennä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu