jälleen jäätävää uutista

alkaa vaikuttaa siltä että hinnat puolittuu kohta

http://www.hs.fi/paakirjoitus/artikkeli/Pääjohtajan kylmäävä varoitus/1135268945928
161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei hinnat mihinkään puolitu, ihmiset edelleen tarvitsevat paikan missa asua. Todennäkoisesti nähdään 10 prosentin hintojen lasku kuten viime taantumassakin.

Tosin nyt taantuma voi olla siina mielessä pahempi, etta kaikki elvytysvarat on käytetty jo ennen laman alkua. Kenties hinnatkin voivat pudota 15 prosenttia, mikä ni jo todella paljon esim 300.000 asunnosta.

Kummassakin tapauksessa ensi vuosi on hyvä aika lähteä shoppailemaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pulkkamäki kirjoitti:

alkaa vaikuttaa siltä että hinnat puolittuu kohta

http://www.hs.fi/paakirjoitus/artikkeli/Pääjohtajan kylmäävä varoitus/1135268945928

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu