hyvii vinkkei jussiks..

en vieläkään tiiä mitä jussina..taaskaan!aina juhannus on menny ihan ohi,nyt vois kerranki tehä jotain mukavaa..:)
6670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kannattaa lähtä Kouvolaa Party Planettii!! Tosi hyvät bileet siellä ja jos satut olemaan alaikäinen niin ei menoa haittaa. Tosin löytyy myös paljon täysi-ikäisiä!! ;) Vaahtobileet ja kaikki vielä lisäksi! Ota kaverit messii! :)

Äänestä
  • täältä helsingin läheltä lähtis porukka sinne kouvolaan, mutta osa on vielä alaikäsiä... joten onko siellä minkäänlaisia ikärajoja?? vaahtobileisiinkin pääsee alaikäset, vai? mutta sinne ollaan tulossa!!! jeah ;)

    Äänestä

Juhannus on perinteisesti "lande-juhla", joka tarkoittaa yksinkertaisesti sitä, että sitä pitää viettää maalla. Tässä olis oikein erinomainen vaihtoehto:

Keräät mökkijengin hyvistä kavereista, n. 5-10 henkeä riippuen mökkisi koosta ja kaveripiirisi laajuudesta. Lähdette mökille, ostatte paljon grillattavaa ja juomaa tottakai. Rakennatte ison kokon, saunotte, uitte ja ryypiskelette aamu aurinkoon saakka. Pidätte grillissä tulia koko ajan ja syötte hyvin = siis LIHAA! ;) Juhannusiltaa on myös kiva viettää pelaten kaiken maailman seurapelejä siellä mökin hämärässä. Esim. joku Alias, Pictionary, Mölkky tai Korona saa uusia ulottuvuuksia, kun niitä pelaa hyvällä kaveriporukalla pienessä sievässä. :)

Tällainen olisi ainakin itsellä suunnitteilla juhannukseksi. Mökille lähtee 5 miestä ja 4 naista. Tarkoitus olis myös kokeilla vesisuksia ensimmäistä kertaa tänä kesänä juuri juhannuksen aikoihin, kun vedetkin alkaa lämpenemään :)

Äänestä
  • Ette taida asua landella :)?
    Toi teidän "loistava" mökki suunnitelma on
    meille joka viikonloppuista huvia kesäisin.
    Juhannuksena ainakin maalta kuuluu karata
    fetareille, koska kuten jo äsken sanoin tuota
    mökki juhlintaa tulee harrastettua aivan liian
    usein.Siitä lähtee maku...Josta taas seuraa
    se että lähetään möksältä raflaan jne jne.
    Mutta niille ketkä eivät ole maalta tuo on
    aivan mahtava ajatus.Se on elämys reissu
    jollaista kaupungissa ei voi kokea.
    Raitista ilmaa,kylmää vettä,helvetisti hyttysiä
    jne jne... :P.
    Mutta se on hauskaa...Oikeesti se on hauskaa
    kun sitä tekee vain pari kertaa vuodessa.

    Hyvää jussia vaan teillekin!

    Äänestä

kouvolan party planettiin jos jotain menoo haluut! ;)

Äänestä

mä ja jotai 25 kaverii ollaa lähös hankoon. autolla mennnään, eikä junalippukaan ole kallis.. on ennustettu erittäin hyvää säätä, joten rannalla tulee olemaan varmasti kuuma meno ja loistava tunnelma. sinne kannattaa tulla, keskimääräistä enemmän hyvän näköisiä ihmisiäkin, jos juhannusheilaa etsii.. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mia kirjoitti:

en vieläkään tiiä mitä jussina..taaskaan!aina juhannus on menny ihan ohi,nyt vois kerranki tehä jotain mukavaa..:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu