Jordania / matkatoimisto Apollo

Oletko käynyt tai menossa Apollon matkalle Jordaniaan? Jos olet käynyt aikaisemmin Jordaniassa, mitä pidit kohteesta, nähtävyyksistä, hotellista ym. Onko Jordania kallis matkakohde esin. ruokailu, retket ym. Entä onko siellä turvallista liikkua? Mitä sieltä voi tuoda matkamuistoina? Entä pukeutuminen, sallitaako esim naisilla topit, vai onko käsivarret peitettävä. Apollo matkatoimisto, oletko ollut toimiston matkoilla? Miten palvelu on pelannut? Olisin kiitollinen mahd. vastauksista.
7769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minäkin olisin kiinnostunut samoista asioista. Suunnittelen matkaa joulukuun eka viikolle! Kertokaa kuulumisia!

Äänestä

Varasin tuolta Ikaalisten matkatoimistosta. Pelaavat Apollon kanssa.
En ole muuten pohtinut koko reissua. Sitehän tuo selviää.

Äänestä

Kappas pirulainen. Kun useampaa reissua kehittelee niin lipsuu.
Eli Lehtimäen Matkat Nastolasta hoitaa Jortanian reissun.
Kahdeksan päivää,kuollut meri ja Petran kalliokaupunki sekä Wadi Rum
lähtöhinta 699 e per henkilö. Mukana Suomalainen matkanjohtaja sekä liityntäkuljetukset,mitkä sattuu minulle hyvin. Ei mene satasta lentoparkiin

www.lehtimaenmatkat.fi

Äänestä
  • Ai Lehtimäellä on Jordaniakin ohjelmassa. Hyvä toimisto,on pari reissua jo menty
    Noissa keskikokoluokan taloissa on inhimillinen ote. Siellä matkaaja huomioidaan paremmin kuin suurissa. Vähänkuin perhepiirissä menisi.

    Äänestä

Kohteena persoonallinen, omaleimainen.Erämaata, vuoristoa. Olen noita kallioon veistettyjä rakenteita ihmetellyt vielä jälkikäteen.

Jordania on sopuhintainen tai jopa edullinen. Matkanjärjestäjän retket oli kalliit,suhteutettuna paikalliseen tasoon. Ei mitään kohtuutonta kuitenkaan.

Turvallinen,mitään uhkia ei ollut enkä kuullut harmeista muiltakaan.
Pukeutua kannattaa peittävästi. Siitä on hyötyä myös aurinkon takia.
Aurinkovoiteet sitoo hiekanpölyä iholle,ei kiva. Toki merkistä riippuen

Apollo on isohko turvallinen yhtiö. Suomessa aika nuori,mutta euroopassa vanha konkari. Jos mittapuuna on AM niin ainakin samaan pääsee.

Äänestä

erittäin turvallista kulkea, puhdasta. retket mm Wadi ja Petra. Ainutlaatuisia paikkoja.

Äänestä

Kertoka yksityiskohtisemmin, ketkä ovat käyneet. Kävittekö Apollomatkojen retkillä vai paikallisten retkienjärjestäjien ja millaisia kokemuksia retkistä. Lienee mahdotonta retkeillä siellä omin päin. Millaisia kokemuksia apollomatkoista noin muutoin?

Löytyykö shopattavaa? Entä miten saitte illat kulumaan rantakohteissa, te jotka ette välitä istua syömässä tuntikausia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kevättalvella 2012 kirjoitti:

Oletko käynyt tai menossa Apollon matkalle Jordaniaan? Jos olet käynyt aikaisemmin Jordaniassa, mitä pidit kohteesta, nähtävyyksistä, hotellista ym. Onko Jordania kallis matkakohde esin. ruokailu, retket ym. Entä onko siellä turvallista liikkua? Mitä sieltä voi tuoda matkamuistoina? Entä pukeutuminen, sallitaako esim naisilla topit, vai onko käsivarret peitettävä. Apollo matkatoimisto, oletko ollut toimiston matkoilla? Miten palvelu on pelannut? Olisin kiitollinen mahd. vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu