Bi-Try

Maailman inhottavin ilmiö, tämä bi-try.

Eli kaksi (hetero)tyttöstä esittää bissejä, jotta saavat baarissa miehet kuolaamaan peräänsä.

Itse "oikeana" bisse-tyttönä on käynyt parikin kertaa, että koko illan mua baarissa piirittänyt nainen onkin osoittautunut tällaiseksi tapaukseksi :(. Illan varttuessa löytyy aina joku mies mukaan. Sitten mulle tulee tekstiä tyyliin "siis hyi helvetti et kai sää oikeesti luullut että voisin olla kiinnostunut toisesta naisesta" kun myöhemmin jossain tavataan. Tekee kummia itseluottamukselle, ja toisaalta myös luottamukselle ihmisiin yleensä..
6812
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Voin vaan kuvitella miltä sinusta tuntuu,se on ikävää että tollasta feikkailua on joka paikassa ;( Itse en ole moiseen törmännyt(toivottavasti en törmääkkään) mutta voin vaan kuvitella tunteesi ja mielipahasi.. Nykyään niin paljon nämä teinitytöt esittävät bissejä koska se on heidän mielestään cool,sekin on ärsyttävää.Pari pussailua kaverin kanssa humalas ei kerro vielä mitään...mutta pidetään me aidot binaiset lippu korkealla eikä anneta näiden feikkien lannistaa!!(sillä ihmisessä joka ei erilaisuutta hyväksy on itsessään vika)

Äänestä

No voihan peltipurkelo.. Raivostuttaa kyl varmaan vähemmästäkin..:/ En nyt osaa mitään syvällistä ja mieltäpiristävää sanoa, mutta älä anna noiden **** viedä luottamusta ihmisiin, sillä ei kaikki ole semmoisia, joskus vielä kolahtaa..:) tsemiä..:)

Äänestä

Eipä muakaan innosta tollainen. Vaikka jotkut miehet kuolaa lesboja tai bissejä leikkivien naisten perään, itse kyllä "kuolaan" ihan aidosti omana itsenään olevien heteronaisten perään (ei millään pahalla bisset). Eli se on turn-off jos joku nainen leikkii olevansa bisse tai lesbo. Kuolee mun kiinnostus kyllä välittömästi. Jos ei miestä muuten matkaan saa niin naisen kyllä kantsis miettii mitä vois korjata. Tai onko etsinyt miestä väärästä paikasta.

Äänestä
  • Mielipiteitä saa toki olla mutta kyllä me binaiset olla myös omia itsejämme,me aidot binaiset :) Miksi väität että emme olisi omia itsejämme että hetskut vaan??Tuo on loukkaavaa =(

    Äänestä

  • Devil kirjoitti:

    Mielipiteitä saa toki olla mutta kyllä me binaiset olla myös omia itsejämme,me aidot binaiset :) Miksi väität että emme olisi omia itsejämme että hetskut vaan??Tuo on loukkaavaa =(

    Tarkoitin sitä että jos hetero ei osaa olla oma itsensä vaan pitää leikkiä bisseä tai lesboa tai jotain niin silloin olis syytä miettiä mitä on vialla. Eli tuon kohdan siis käsitit väärin, en ole sanonut että vain heterot olis omia itseään.

    Äänestä

voin hyvin kuvitella, miltä tuo tuntuu :((

Ainoa varmasti tehoava keino on välttää niitä trendipellebaareja.

Ihmisten paikoissa saa yleensä olla oma itsensä ilman jatkuvaa nolaamista ja kilpailemista toisten huomiosta. Jos taas elää pikkukaupungissa tai jossain pienemmässä yhden ravintolan kurppalassa, kannattaa vain pysytellä kokonaan muissa piireissä... näin sen näen :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miki kirjoitti:

Maailman inhottavin ilmiö, tämä bi-try.

Eli kaksi (hetero)tyttöstä esittää bissejä, jotta saavat baarissa miehet kuolaamaan peräänsä.

Itse "oikeana" bisse-tyttönä on käynyt parikin kertaa, että koko illan mua baarissa piirittänyt nainen onkin osoittautunut tällaiseksi tapaukseksi :(. Illan varttuessa löytyy aina joku mies mukaan. Sitten mulle tulee tekstiä tyyliin "siis hyi helvetti et kai sää oikeesti luullut että voisin olla kiinnostunut toisesta naisesta" kun myöhemmin jossain tavataan. Tekee kummia itseluottamukselle, ja toisaalta myös luottamukselle ihmisiin yleensä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu