Oletko ostanut tai onko jollain tutullasi kauhajoelta viime talvena ostettu pentu jossa on saksanseisojaa ja pointteria? Pentueessa oli kahdeksan pentua, josta yksi on meillä. Olisin mukava vaihdella kuulumisia jne.
Saksanseisojan ja pointterin risteytys, onko sinulla?
-.-..
3
351
Vastaukset
- seropi 6
mene sekarotuiset palstalle niin voit saada vastauksia.
et kai kovin paljoa tuosta maksanut?- ..HMMmmm...
Itse olisin voinut maksaa paljonkin jos emä olisi vaikuttanut tervepäiseltä ja isästä olisi ollut tarkat tiedot käytössä. Hyvä sekoitus rotujen puolesta. Sekarotuisuus ei ole este metsästyskäytölle, joten hyvin mahtuu tuollainen avaus tähänkin osioon.
- -.-..
Näimpä näin. Ei maksettu paljoa, mutta nyt tähän ikään mennessä on kuluja kiitettävästi tullut eläinlääkäri käynneistä. Ja varmasti metsällä toimii samanlailla kuin puhdasrotusetkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie532356Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492305Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722203Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut452034Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372027Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta21972HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981755Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1061693Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt191568Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241514