Saksanseisojan ja pointterin risteytys, onko sinulla?

Oletko ostanut tai onko jollain tutullasi kauhajoelta viime talvena ostettu pentu jossa on saksanseisojaa ja pointteria? Pentueessa oli kahdeksan pentua, josta yksi on meillä. Olisin mukava vaihdella kuulumisia jne.
3372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mene sekarotuiset palstalle niin voit saada vastauksia.
et kai kovin paljoa tuosta maksanut?

Äänestä
  • Itse olisin voinut maksaa paljonkin jos emä olisi vaikuttanut tervepäiseltä ja isästä olisi ollut tarkat tiedot käytössä. Hyvä sekoitus rotujen puolesta. Sekarotuisuus ei ole este metsästyskäytölle, joten hyvin mahtuu tuollainen avaus tähänkin osioon.

    Äänestä

Näimpä näin. Ei maksettu paljoa, mutta nyt tähän ikään mennessä on kuluja kiitettävästi tullut eläinlääkäri käynneistä. Ja varmasti metsällä toimii samanlailla kuin puhdasrotusetkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-.-.. kirjoitti:

Oletko ostanut tai onko jollain tutullasi kauhajoelta viime talvena ostettu pentu jossa on saksanseisojaa ja pointteria? Pentueessa oli kahdeksan pentua, josta yksi on meillä. Olisin mukava vaihdella kuulumisia jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu