JUNALIPUT UUDISTUU!!

Larslers

VR:n nettisivuston mukaan liput ja hinnoittelu muuttuu kohtapuolin.
Valikoima monipuolistuu ja lipun saattaa saada paljon halvemmalla, jos matkan hankkii hyvissä ajoin.

4

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 22

      Jakoivat torstaina esitteitä lipputiskillä.
      Vähän olin pettynyt, koska olin etukäteen kuvitellut, että edes joidenkin vähemmän kysyttyjen vuorojen hinnat laskisivat. Muutosta näyttää tulevan pääasiassa siihen, että ennakkoon ostaen lipun saa halvemmalla, kunhan on varma, ettei halua myöhemmin perua matkaansa tai muuttaa matkasuunnitelmiaan.

    • Surkeaa palvelua

      Ennakkolippuja myydään nähtävästi vain muutamiin juniin ja muutama kappale,mitä pelleilyä tämä on? Vaikka junassa on tilaa ,niin näkyy vaan normaalihinta,eikä alennettua hintaa. Asiakaspalvelu ei vastaa,nettipalautteessa on ruuhkaa ja asemalla virkailijat levittelee käsiään.Matkaani on lähes kaksi kuukautta aikaa. Pitäis saada selvyyttä asiaan,kenelle ja mihin ennakkolippuja myydään!?

    • niisoo

      Niin kaikkihan tietää kuukausia etukäteen , minne menee ja millä kellon lyömällä. juu että siitä vaan ale lippuja hankkimaan . Niin eikä sitä kyllä tiedä jos vaikka koivun lehdet tai lumi estääkin junan menon jus sillon. taas maksaa sitten turha reissu asemalle ja lipun vaihto. Ja äkki lähdöt ,hyppäämällä junaan ,tulikin jo lisähintaa . että halpaa ja helppoa tämä vr- tohelo johdon touhut. vain rahastus palvelua vr,lle ei matkustajille, no. ei sen puoleen eihän junakaan enään pysähdy , kaikilla asemilla, että ajakoon tyhjänä.

      • Intiassa

        Onko totta, että VR:n uudet lippuautomaatit on koodattu ja testattu Intiassa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      197
      11742
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5539
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2847
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2445
    5. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      15
      2374
    6. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      34
      1983
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      47
      1929
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1911
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1627
    10. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      34
      1570
    Aihe