Tein koneelle kansion Koe1. Tein myös neljä muuta kansiota joihin kopioin ensimmäisen kansion sisällön. Sitten tein vielä kaksi kansiota joihin liitin nuo muut ja sitten Työ4 sinne laitoin kaikki kansiot. Ensimmäisestä kansiosta tein samannimisen Koe2 ja laitoin sen kaikkiin neljään muuhun kansioon. Nyt en löydä valokuviani. Kone valittaa jotain file error unknown file kun menen esimerkiksi googlen kautta omiin kansioihin katsomaan.
Kansio-ongelma
keijo.
12114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Herjannee ääkkösistä.
Ei. Mutta jos ottaisin kopion tuosta Työ4 kansiosta ja tekisin uuden jossa se ja nuo neljä kansiota olisi sisäkkäin ja kopioutuna kansioon Kansio3 ?
No ei toiminut. Yritän tehdä kaksi kansiota joita nimeän edellisten mukaan. Lisäksi kopioin ja liitän kansiot kansioon Työ2
Annas kansioittesi osoite niin katson täältä googlen kautta löydänkö kuvat koneeltasi.
Googlen kautta omiin kansioihin... mitvit?
Miten valokuvasi liittyvät tuohon vaikeasti ymmärrettävään kansiorumbaan?
Kun herjaa erroria. No yritän vielä tehdä kuusi kansiota joihin kopioin aina kunkin sisällön erikseen ja sitten yhteen sitten poistan niistä kopioimalla uuteen kansioon?
Mitä Google liittyy kyseisiin kansioihin?? Katteletko netin yli kansioitasi???
Ei kun googlen kautta. Muta nyt tulee erroria.
Onkohan Kekellä kaikki inkkarit kanootissa...
Mitä. Olen kansioilla ratkaissut monta tietokoneen ongelmaa. Tosin kyllä aiheuttanutkin uusia mutta nyt jos kopioin kansioni kansioon Koe16 ja otan siitä kopion mutta erinimisen ja yhdistän niitä niin jotain taatusti alkaa tapahtua ainakin googlen kautta.
Jännä ilmiö. Jos kopioin kansion ja teen uuden kansion ja yhdistän ne niin kansion koko tuplaantuu! Ja jos jatkan tätä niin saan kansioita joiden koko suurenee aina 2 4 8 16-kertaiseksi.
Eihän niitä kuvia tietenkään löydy, kun et ole kopioinut niitä Koe1-kansioon.
Keksi parempi sepustus seuraavalla kerralla.