Kysyn vaan, että mitä

asiassa muuttaa suuri vinkkipalkkio,
los jutun tutkijat ovat samat? Siellä tutkitaan vaan lillukanvarsia, ja löydetään uusia
epäiltyjä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011090214308773_uu.shtml
586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tärkeintä olis saada se kännykkä
sieltä päätutkijan piirongin ylälaatikosta.

Äänestä

Yksityinen rakennusfirma (onko suomessa muitakin kuin yksityisiä, kysyn vaan).
Kyllä, rahalla moni rikos on selvinnyt. Moni narkomaani on saanut lisää kamaa vartaloonsa käräyttäessään toverinsa rikoksesta. Rahapalkkio on siis paikallaan, vai voisiko puhua löytöpalkkiosta. 10 000 on iso raha todelliselle silminnäkijälle.

Äänestä

naiset vapautetaan aina, kun todistavat miestään vastaan, vaikka olisivat yhtä syyllisiä tai pahempia. Ei kuulosta hyvälle, mutta kyttien ei tarvitse vaivautua etsimään todisteita.
Pian varmaan täälläkin, kun kytät yhtä laiskoja.

Äänestä

on tehty työtä koko ajan ja kun vihje ei johda mihinkään siirrytään toiseen.
Oletkos görgyj ihan vaan perussalkkari vai onko diagnosoitua vainoharhaisuutta?

Äänestä

Eiköhän se 10000 ole kenelle tahansa iso raha. Ne keille ei, niin ne saa sen pankista lainaamalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


görgyj kirjoitti:

asiassa muuttaa suuri vinkkipalkkio,
los jutun tutkijat ovat samat? Siellä tutkitaan vaan lillukanvarsia, ja löydetään uusia
epäiltyjä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011090214308773_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu