Moi, olen lähdössä Alanyaan 22.10. Millaista säätä olisi noinkin myöhään syksyllä odotettavissa? Vieläkö paistaa aurinko ja tarkenee löhöillä rannalla? Kiitos vastauksista!
Vastaukset 9
- Reissunainen 11
Kyllä yleensä on tarjennut rannalla päivisin, merikin vielä suht lämmin. Sadekuuroja saattaa tulla jonain päivänä, yleensä nopeasti ohi. Iltaisin tarvii jo pitkähihaista, ilma käy vähän kostean kalseaksi. Mukavaa loman odotusta.
Suomen syksyn kestää paremmin, kun on lämmintä odotettavissa lomalla... - whitefish
Oltiin viime vuonna samoihin aikoihin. Joka päivä 24 astetta varjossa eikä illalla tarvinnut pitkähihaista. Lämmin merivesi, altaassa melkein kylmempi! Ei yhtään sadetta.
- E.GGG
Olimme viime vuonna pari viikkoa loppukuusta lokakuussa,aurinkoa päivisin,illat viileitä,merivesi lämmintä,sadekuuroja ajoittain,kyllä kelpasi .
- Kiiinnnostavvaaa
Säähän voi muuttua tunnissa ukkosesta aurinkoiseksi. Suosittelen, että varaatte muutakin ajanvietettä matkalle kuin auringossa makaamista, niin ei tule pettymystä. Tuohon säähän kun ei voi vaikuttaa, eikä kovin hyvin edes ennustaa.
- 19
http://www.tutiempo.net/en/Climate/ALANYA/10-2010/173100.htm
Tässä tilastotietoa usealta vuodelta, keskilämpötila, ylin ja alin ym. säätietoa jokaiselta kuulta ja joka päivältä.- E.GGG
Kiitos!
Katsastin viime lokakuun ja paikkansa piti noin suurinpiirtein , josta Iso Kiitos sinulle :))
- *m*m*
Olimme pari vuotta sitten lokakuun lopulla, 2 päivää oli aurinkoista loppuaika satoi vettä. Eli kantsii varautua myös siihen ettei aurinko paista koko ajan.
- r'r'
Oltiin viime vuonna lokakuussa,sadekuuroja sekä aurinkoa vaihtelevasti,merivesi kuitenkin lämmintä,illat viileähköjä.
- minä myös
Täältä löydät historiatiedot usealta vuodelta:
http://www.wunderground.com/history/station/17310/2010/10/22/DailyHistory.html?req_city=NA&req_state=NA&req_statename=NA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5991517Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44837Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl473713Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll11642- 38580
- 42576
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29538Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37500- 29478
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE154461