Flunssarokotus

Nyt on tulossa uutisten mukaan joku supervirus, en suhtaudu pelolla kyseiseen virukseen.
Taitaa olla pelottelua..tai mistä sen tietää?

Emme ota itse, emmekä rokotuta lapsiamme influenssarokotukseen. Syksyllä 2009 neuvolassa, annoimme rokottaa lapset neuvolassa sikaflunssaa vastaan.

Miten muilla aiotteko ottaa influenssa rokotuksen? ymmärrän että monet ottavat kun influenssa voi olla kohtalokas kesken hoitojen ja silloin se on hyvä ottaa.
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En aio ottaa, enkä ole ottanut koskaan yhtäkään influenssarokotetta. claudia.c Helsingissä on tänään mielenosoitus THL:n Puskaa, Kilpeä, ym vastaan. Narkolepsialasten vanhemmat antavat palaa. Jos asuisin siellä, menisin mukaan.

Äänestä

Lainaus Pandemiapalstalta:

Mielenosoitus pidetään THL:n päärakennuksen pihalla:
ajankohta: 2.9.2011 klo 10-17 (pääkohta klo 13-15)
paikka: THL. MAnnerheimintie 166, Helsinki

THL:n pääjohtaja Puska totesi 15.8.11 Kymmenen uutisissa, että he ovat väestön silmissä rokotusasiantuntijoita. Mielestämme THL on asiantuntija väärän tiedon levityksessä, peittelyssä ja auktoriteettiasemansa väärinkäytössä lääketeollisuuden lobbarina.

Asiantuntijoilla ja päätösten tekijöillä tulee olla vastuu.
Kantakoon sen yli sadan Pandemrixistä sairastuneen lapsen ja heidän läheistensä vuoksi. Vastuussa tästä tragediasta ovat ylijohtaja Juhani Eskola, pääjohtaja Pekka Puska, sekä rokoteosaston johtaja Terhi Kilpi.
Aiomme vaatia heidän eroaan kuuluvasti megafonein ja näyttävästi banderollein.

TERVETULOA mukaan puolustamaan kaikkien suomalaisten
oikeutta oikeaan tietoon rokotteista!

Äänestä

Otin silloin sikarokotuksen koska olen riskipotilas,nyt en taida ottaa.

Äänestä
  • Aloittaja

    Niin mekin otimme silloin koko perhe, nyt emme katso sitä influenssa rokotusta tarpeellisena ottaa.

    En oikein voi ottaa kantaa tuohon rokotusmarssiin, koska annamme rokottaa lapsemme yleisten säännösten mukaisesti ja neuvolan suositus oli se silloinen sikarokotuskin.
    Ajattelin vain kysellä yleisesti mitä ihmiset ottavat kun täällä on toipilaita ja hoidossakin olevia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9543193 kirjoitti:

Nyt on tulossa uutisten mukaan joku supervirus, en suhtaudu pelolla kyseiseen virukseen.
Taitaa olla pelottelua..tai mistä sen tietää?

Emme ota itse, emmekä rokotuta lapsiamme influenssarokotukseen. Syksyllä 2009 neuvolassa, annoimme rokottaa lapset neuvolassa sikaflunssaa vastaan.

Miten muilla aiotteko ottaa influenssa rokotuksen? ymmärrän että monet ottavat kun influenssa voi olla kohtalokas kesken hoitojen ja silloin se on hyvä ottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu