Onko tuo millaine hyttiluokka, siis noin niinkuin oikeasti?
Kuvissa näytti kivalta kyllä, selvästi fiksumman oloinen kuin A-luokan hytit.
Onko noissa hyteissä ilmaisia juomia nykyään, ennen oli laivojen paremmissa hyteissä pari pulloa limsaa ja joskus kuoharia. Mutta siitä on jo aikaa, kun minä olen ollut laivalla?
Kuvissa näytti kivalta kyllä, selvästi fiksumman oloinen kuin A-luokan hytit.
Onko noissa hyteissä ilmaisia juomia nykyään, ennen oli laivojen paremmissa hyteissä pari pulloa limsaa ja joskus kuoharia. Mutta siitä on jo aikaa, kun minä olen ollut laivalla?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hyteissä EI OLE ilmaisia juomia, ne kuuluvat hytin hintaan ....
Jääkapissa on pari pikkupulloa kuoharia, vissy ja limppari.
Wc:ssä hammasharjat, shamppoo ym. pikkupussukassa.
Ihan kiva ja siisti hytti.
Joo, LYX on astetta paremp kuin A-luokka. Jääkaapissa on vieläkin just ne pari limsaa ja kuoharia. Minusta se on kiva, avaan yleensä heti kuoharin kun pääsen hyttiin. Se on sellaista pientä luksusta.
Kuvissa ei näy hyttiluoka parasta ominaisuutta eli rahattomat rällästelijät eivät mellasta arvokäytävällä. Siis rauhallinen.
Ap:n kysymää Lyx-hyttiluokkaa on vain Amorellalla ja Isabellalla (lähinnä vastaava Gabriellalla ja Mariellalla Lxb). Ja kummassakaan noista mainituista laivoista Lyx-luokka ei ole millään erityisellä "arvokäytävällä" omassa ylhäisessä yksinäisyydessään, vaan saman käytävän vastakkaisella puolella on B-hyttejä.
Remuporukkaa voi sattua mihin hyttiluokkaan tahansa, eikä möykkää saa aikaan vain "rahattomat rällästelijät" vaan mökää voi aiheutua myös sviittimatkalaisista, kun remuporukka sellaisen varaa. Mutta on tullut matkattua nimenomaan Isabellan Lyxissä siten, että saman käytävän B-hyttien poppikoneet ja niitä huudattavat nuoret pitivät mökää pitkälle aamuyöhön. Neuvoja.:n tieto Lyxien erityisestä rauhallisuudesta on siis väärä.
Noinhan siinä käy, kun neuvoja yrittää itse, eikä ehdota kysymistä
matkatoimistosta.