Mahtaako olla kellään kokemuksia Santa Clarasta? Millaiset ovat huoneistot? Miten auringonpaiste omille piha-alueille? Plussia ja miinuksia, kiitos!
Huoneistohotelli Santa Clara Inglesissä
Matkaan lähden.....
8547
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Varsin tavallista bungalow tasoa.Aurinko paistaa toisille pihoille enemmän,toisille vähemmän.On hiukan onnesta kiinni,miten käy.Voisin kyllä mennä uudemmankin kerran sinne.Sijainti kohtuullisen hyvä.Allasalueet(2kpl)isot.Liikenteen melua ei juurikaan,huoneet hiukan eritasoisia,mutta kelvollisia.
Kiitos tiedoista don Luis!
Onko tämän sesongin kävijöitä?
Uusimmat vinkit myös tervetulleita.
Meillä on 2.1 lähtö. Onko tietoa, onko lämmitetty allas?
Ulkoaltaat eivät ole lämmitettyjä, ne lämpiävät aurinkoisena päivänä ihan itsestään, niin että ovat mukavan lämpimiä siinä 11-12 aikaan.
Luxushotelleissa on lämmitettyjä sisäaltaita, mutta hinta on sen mukainen.
Altaiden vesi oli virkistävän viileää. Mutta kylläkin ihan uimakelpoista. Ei ollut kylläkään tungosta altaissa eikä juuri altaiden ympärilläkään joulukuun puolivälissä.
Hei!
Täällä perhe lähdössä helmikuussa Santa Claraan Inglesiin. Onko kukaan käynyt vastaikään tässä hotellissa?! Kertokaa kokemuksia?
Olisi kiva tietää miten mukava/kurja hotellialue oli?
Kiitos asiallisista vastauksista :)
Olen lomaillut kyseisessä hotellissa vuosina 2011 ja 2012. Hotelli on mielestäni ihan kiva bungaloweineen. Puutarha on hyvin hoidettua, asiakaspalvelu hyvää ja sijainti hyvä. Kävin Inglesissä myös viime vuoden joulukuussa, mutta en yöpynyt tällä kertaa kyseisessä hotellissa. Ulkoapäin katsottuna mitään suurempia muutoksia ei ollut tapahtunut vajaan vuoden aikana, joten voin lämpimästi suositella hotellia! Huoneistot ovat tasoltaan keskitasoa, mutta mielestäni asiallisia ja viihtyisiä.
Ps. Ota lämpimiä vaatteita mukaan, koska varsinkin yöt ovat Inglesissä kyseisenä aikana kylmiä. Huoneistoissa ei ole minkäänlaisia eristyksiä tai lämmitystä, joten yöt ovat huoneistossa myös kylmiä!
Kiitos Oltermanni vastauksesta. Kuulostaa ihan mukavalta paikalta. Halusimme vähän rauhallisemman yöpymispaikan, koska pienokainen mukana. Olemme käyneet joka vuosi 1-2 kertaa Inglesissä, joten varaudutaan todella villasukkien ja lämpien yöpyjämien kanssa matkaan. Viime vuonna olimme helmikuun puolivälissä ja silloin oli kylmä tuuli ja silloinen hotelli oli vetoisa :)