Peitelistan pikakiinnikkeet

Olis tarves kiinnittää noin 16cm leveää peitelevyä siten, että etupintaan ei tule mitään ruuveja ja että levyn saa tarvittaessa irti. Olen yrittänyt metsästää tämmöiseen sopivia click&go kiinnikkeitä, mutta tuloksetta.
161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mihin pintaan olet peitelevyä kiinnittämässä? Onko taakse jäämässä tilaa pikakiinnikkeille vai onko takana sileä levy. Jos sileä levy , niin laittaisin tekstiilialalla käytettävää tarranauhaa tällöin tosin peitelevy jäisi n. 2 mm koholle tarranauhan paksuuden vuoksi. Jos on tilaa kiinnikkeille on vaihtoehtoja olemassa esim. Pisla Oy:n salvoissa. Ps. tarranauhalle voi ajaa 2 mm:n uran peitelevyyn, tällöin menee pinnat vastakkain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Listapepe kirjoitti:

Olis tarves kiinnittää noin 16cm leveää peitelevyä siten, että etupintaan ei tule mitään ruuveja ja että levyn saa tarvittaessa irti. Olen yrittänyt metsästää tämmöiseen sopivia click&go kiinnikkeitä, mutta tuloksetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu