minkälaista isompaa pyttyä suosittelisitte yzf-r125:ään, mitä merkkistä, mitä asennustoimeenpiteitä siihen kuuluu ja mitä se tulee maksamaan?
Vastaukset 5
- Tyhmä kysymys tuokin
1. osta isompi moottoripyörä
2. rittääköo ajokorttisi yli 11KW?
3. kasva aikuiseksi............ - vanhapaatsi
Sää oot kai niitä nappula sarjalaisia mitkä on tunkenu
möpediin kasiaise pyttyä, ja eikun koulun pihalle.
Odota että vanhenet , ja sitten se ihan oikea
moottori pyärä ! Ei 125 sesta motoripyärää tuu
mopiti opeilla , nysä mikä nysä !! - jäläs
Tyydy vaan ihan sovinnolla siihen mihin kortti
riittää. Kyllä ehit isommillakin ajamaan,sitten
kun niitten aika tulee.Tuntuu varmaan vanhan paatsin paasaamiselta
mutta kaikki aikanaan,ja laillisesti. Ajan oloon tamä periaate
on se helpoin ja paras,usko pois.
Minä aloitin nyt keväällä motoilun , 55v vuotiaana.
Hommasin 750cc ja 54 hevosvoimaisen viragon, tuolla minun kortilla
voisin ajaa triump "raketilla" tai tykki haijjapusalla. Mutta,
minun taidot ei niihin riittäisi,niin, että saisin niistä sitä ajamisen
iloa. Jammuni on sopiva peli.niinkuin on 125cc sinulle.
Usko pois !! Etene askel askeleelta eteen päin,sinulla on siihen
aikaa kyllä. Minä oon jo sen verran vanha ukko että oli
aloitettava keski kokoisella.Odottele isompaa ihan
kaikessa rauhassa,joitain vuosia.Minä aloitin toissapäivänä YZF-R125 ajon. Se on ensimmäinen pyöräni ja ostin sen sen takia että ei ole aikaisempaa kokemusta muista kuin mopoista ja lapset pääsevät sitten ajamaan sillä kun saavat kortin.
Ei kai näitä kannata virittää, myy pois jos tarvii isompaa ja saa hyvän hinnan käytettynäkin. Mielummin vaihtaisin sinun asemassa isompaan tehdaspeliin. Isot pojat sanoo että kevarista ei saa oikeaa moottoripyörää vippaskonsteilla.
Minulle riittää tosi hyvin tällä hetkellä, mutta ymmärrän että kun tähän tottuu niin isompaa tekee mieli, eihän näitä muuten isompiin vaihdettaisi.
- 1100sittenjoskus
Niin, kyllä 125sella tuolla liikenteessä pärjää vallan hyvin.
Noissa Custom tyyppisissä pitää olla kuutioita reilusti,
tuo 750cc on näissä kekkereissä ,voisiko sanoa
pikkune,ei puksuta muhevasti,mut rähisee kyllä
kuitenkin niinkun terrieeri !! Cutomeissa pitää olla
paljon kromia,ja matalalla iäänellä muhevasti
moukuttava iso kone.Sellaisen vanhan lentokoneen
tähtimoottorin tyhjakäynti äänen kun kerran sais.......
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t921108Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää228850Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️73836- 54724
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien71687Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34602- 41560
- 48553
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29547Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30535