elikkäs otsikko provosoiva mutta tarkoitus ihan järkevästi keskustella siitä miten hurjia nää koirat voi olla. elikkäs minä aloitan. meidän koira on purrut posteljoonia mutta oli kyllä tämän naisen oma vika kun tuli pihaan portista vaikka postilaatikkokin sijaitsee pihan ulkopuolella!!
kenellä kaikista kovin laumis
8
269
Vastaukset
- moni asia ratkaisee
Riippuu tietysti siitä, kuinka ollaan koulutettu ja kasvatettu.
- karitam
meidän koiraa ei ole sosiaalistettu ja siksi puri.
- raivoberninen
Sukulaisenikin berninpaimenkoira on purrut ihmisiä ja joudutaan nykyään pitämään ihmisten turvallisuuden kannalta korkean aidan takana, koska sitä ollaan yllytetty vahtimaan, eikä totutettu vieraisiin. Se on täydellinen vartiokoira, joka aloittaa raivoisan haukunnan pienestäkin ulkopuolisesta äänestä/liikkeestä. Sama juttu kaverini vanhempien 2 suomenlapinkoiran kanssa.
- Se on täys 10.
Minun uros laumikseni on kaikista kovin, koska se ei tehny mitään, vaikka pieni narttukoira, näykki sitä ja irvisteli koiralleni. Koirani esitti että ei edes huomaa sellaista.
- <<<<<<<<
Mulla. Mun puree ihmisiä aina ku saa kiinni.
Se on kultanenoutaja. - ölthbk
Mitä tarkoitetaan kovalla. Koiran kovuushan niinkuin kaikki koiraihmiset tietää, ei todellakaan tarkoita koiran puruherkkyyttä vaan aivan jotain muuta. Tietämättömät voivat ottaa selvää, jos koiria omistaa ja niillä pätee.
- ihmissyöjäkoira
meidän musti on kiinan pohjois-luoteen ihmissyöjäkoiran esi-isä. siinä kalpenee kaukkarit vierellä kun musti kerran pieraisee. ei ole kuvattu mut terve koira on ollut koko viisi kuukautta elikkäs kuka haluis käyttää jalostamiseen niin ottakaa yhteyttä laittamalla sormi ensin peppureikäänne ja sit nenään ja suuhun
- Vitsi suussa syntyny
Vitsiä pukkaa, heh, heh!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522115
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3331319Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941255- 1571158
- 68961
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31889Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59848Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26822Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46789