Onko normaalia?

4pua

Elikkäs minulla on 10kk vanha kultainennoutaja uros, ja aina kun menemme autolla johonkin niin poitsu kuolaa ihan hirveästi, mutta kuitenkaan farmariauton takaosassa nukkuu ja on rauhallinen ilman tuota kuolaamista, mutta ei normi auton takapenkkillä.
Mikä neuvoksi?
Onko muilla vastaavaa?
Onko neuvoja miten tuon kuolaamisen saisi pois vai saako?

3

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sjka jdkasl uei

      Koira on liian kiihtyneessä tilassa ja käy ylikierroksilla ehkä siitä syystä että on yhdistänyt autolla menon johonkin kivaan paikkaan. Kuolaaminen johtuu siis yli innokkuudesta. Kannattais ehkä käydä muuten vain ajelemassa ja tullakin kotiin niin innostus ei ehkä hetken päästä ole niin valtavaa.

    • 4pua

      Okei.. ollaan iha kauppareissullekki ja eläinlääkäriin menty että en usko ettää nuo ovat kauhean kivoja paikkoja? ja farmariauton perätilassa taas ihan sama mihin menee niin vaan nukkuu tai istuu eikä siis kuolaa??

    • kuolaava kultsi

      Meillä Kultsi kuolasi, koska pelkäsi autossa oloa, pentuna myös oksenteli autoon, ..nyt ei enää mitään ongelmaa..(kultsi uros 1v 5kk)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2105
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      332
      1303
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1225
    4. 155
      1136
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      951
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      938
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      879
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      838
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      24
      814
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      789
    Aihe