Karoliinaa on etsitty niin isolta alueelta, että vahvinkaan mies ei olisi jaksanut kantaa Karoliinan ruumista kauemmas. Ei olisi ollut edes järkevää yrittää kulkea ruumis sylissä kovin kauas.
Kyllä se Karoliina on kuljetettu paikalta pois autolla. Tämä muuttaakin tilannetta niin, että Karoliinan ruumis voi olla vaikka Norjassa asti... :( Sinne asti ajaa ennen kuin ruumis alkaa haisemaan liikaa.
Todennäköisesti löytyy autolla kuljettavan pikkutien läheltä kantomatkan päästä.
Onpahan sälleillä etsimistä.
Kyllä se Karoliina on kuljetettu paikalta pois autolla. Tämä muuttaakin tilannetta niin, että Karoliinan ruumis voi olla vaikka Norjassa asti... :( Sinne asti ajaa ennen kuin ruumis alkaa haisemaan liikaa.
Todennäköisesti löytyy autolla kuljettavan pikkutien läheltä kantomatkan päästä.
Onpahan sälleillä etsimistä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Karoliina on viimeksi nähty elossa villilänniemessä. Miksi lähteä Norjaan`? - Jos suomessa on näin helppoa tehdä henkirikos että viedään vain skootteri johonkin etäälle ja sanotaan että se lähti. ja poliisit vain levittelevät käsiään. Turha asunnosta on enää mitään jälkiä etsiä kuukausien kuluttua. Asuntoa ei ole tutkittu koska se ei ole poliisi mukaan rikospaikka. Myös rikosnimike tappo on joutava sen mukaan että se tuli kun saatiin luotettava BMW havainto. Minun pääepäilty on viimeksi asuntoon jäänyt kaveri ja mahdollien avustaja. Kaksi muuta poikaa ovat joko tahattomasti tai tahallaan valehdelleet viimeksi asuntoon kahdestaan Karoliinan kanssa jääneen pojan alibiksi.
jonnin joutava
Pyöriikö liikenteessä viellä jossain päin suomea.
Kieltääkö yhteiskunnan vastuulliset julkistamasta
vankeinhoidon/poliisin kesäisiä kömmähdyksiä,
jos ovatkin johtaneet muuhunkin kuin maahan lyömiseen.
Poliisiylijohtaja tuskin ensimmäisenä ainakaan uutisoisi.
Saattais neuvoa tutkijoitakin hidastelemaan.
Katoamistapaus ja tiedotukset on vaikuttanut uskomattomilta,
kuin tampereen sisäinen homma-foorumi.
Ruumistako edelleen etsitään, ei sellaista voi tappona tutkia.
Poliisi ei ole saanut mitään aikaan.
Äiti sanoi likan olevan kiltti ja ilmoittavan aina itsestään.
Poikien höpinät kuulostaa omituisilta.
Äidit tosin usein yllättyvät tullessaan tietämään lapsensa oikean laidan.
Tässä tapauksessa kuitenkin äidin kertomus on uskottavanpi kun poikien.
Mopolikoilla on usein kaverina mopoilevia likkoja ja poikia.
Olisi hyvä kuulla muiltakin, ajeleeko ne päissään.
Jos uhri on kuollut, voihan sitä pitää vuoden pakastimessa,
kuljettaa sitten etsintöjen jälkeen jonnekin,
tai haudata takapihalleen.
On voinut autoilla heti vaikka minne suomen kolkkaan.
Vinkki on melko välttämätön.
Miksei joku pihkaantunut likka voi jossakin tapauksessa olla
häiriöksi kunnianhimoisen isän urheilun huipulle tähtäävälle jälkikasvullekin.
Toisaalta lapsista pitävän isän jälkikasvu voi myös harhauttaa muita lapsia
isän vieraaksi, vaikka kirkonmiehelle.
Tutkintajohtajan mukaan ainoa fakta on se että Karoliina lähti Villilänkadulta klo 2.30. Se mihin se tieto perustuu on mysteeri. Jos todistaja on mahdollisesti teon tekijä, niin olkoon se sitten niin.
Ei kukaan oo niin tyhmä, että tällä palstalla alkaisi kertoa avoimesti tarkkoja keinoja, miten vois teoriassa "kaapata motskaritytön jäämättä kiinni" . Vaatisi vähän nerokkaampaa tekniikkaa kuin taviksilla on käytössä.
.
Norjassapa hyvinkin. Hae apua!
nyt toisten syyttelyt. Näinhän nämä katoamiset yleensä pättyvät, mutta vielä ikävämpikin olisi ollut mahdollista.