Laitetaan vanhukset vankolaan ja rikolliset vanhainkoteihin. Näin vanhukset pääsevät suihkuun, harrastuksiin ja ulkoilemaan. Kukaan ei voi varastaa heiltä ja he saavat rahaa sen sijaan, että joutuvat maksamaan. Rikolliset saavat kylmää ruokaa ja olla tyystin yksin. Rahaa ei anneta ja valot sammutetaan klo.20. Suihkuun pääsee kerran viikossa.
Vastaukset 2
- Mrs H.
Ja sä tosissasi kuvittelet että vanhuksia sitten vartijat raahaa suihkuun päivittäin??? Sellaisia kahden-kolmen autettavia henkilöitä??
Sellanen pikku juttu unohtui tässä, että vangit a) syövät itse, b) paskovat, kusevat ja pyyhkivät perseensä itse c) eivät ole vaipoissa d) ne jotka liikkuvat, liikkuvat ilman vartijoiden apua.
Ja sä kaikessa kaikkitietävyydessäsi kuvittelet, että hoitajat hoitaisivat vanhukset paremmin, jos koko sakki siirettäisiin vankilaan, tai että vartijat hoitaisivat hommat paremmin kuin hoitsut?
NÄINKÖ??? >Kannatetaan vanhukset vankiloihin . Suomen täytys ostaa venäjältä elinkautis vangeille vankila palvelut. Venäjä vois rakennuttaa siperian perukoille suuren leirin johon EU vois ostaa kertamaksulla vankipaikan,se olis sitten venäjän asia et miten kauvan vanki olisi ruokakunnassa, sekä samallailla kahlittuna kuin Thaimaassa ensimmäinen vuosi jalkarauroissa. En tierä montako elinkautisvankia suomessa on ? mut ilmeisesti niitten lomat pyörii kohtuullisesti kun niitä jää useampi vuoressa palaamatta,sitähän vois sit kokeilla siä siperiassa sitä lomailua ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100832
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361810- 76630
- 50615
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 65595
- 30566
En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25540Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48537Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27532