Täyttääkö harmaan talouden??

Tunnusmerkistön ku mr . paavo väyrynen myi ilman kuitteja kirjojaan JKL yo tiloissa.?? jutskaa ja kuvaa to 8.9.2011 KSML. ostajat tosi typeriä jos maksavat 50€ paavon epoksesta.
875
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Täyttää paavo on verokiertäjä ja suupaltti typerys! ja kirjan ostajat myös.

Äänestä
  • Paavo hannkinu omistukseensa kemimaalla. hotellin.tanssikeskuksen.kirkon. ja muuta kiinteää omaisuutta. olis syytä tutkia kenen rahoilla. ja varmaankin tukipaperit osannu täyttää ja . paavo ketku tyyppi. joutas olemaan siellä kolhoosissaan piilossa ja hävetä ku on rosmonnu valtiolta jo lähes kaiken .kepulit ruotuun.prkle

    Äänestä

Paavohan on kes kusta lainen ja noudattaa puolueen politiikkaa. Hänellä on vankka ote harmaaseen talouteen.

Äänestä

aivan nuo vanhemmat kepulaiset väyrynen ja pekkarinen taitavat ja osaavat täytellä harmaat tuki paperit. surkeita pelureita molemmat. taitaa olla et pekka haavisto on pätevin .sopivin ja komein pressa kokelas.

Äänestä

Aivan nämä yhteiskunnan julkiset pellet::Rikkaat porskuttaa rahoillaan=( valtion)/ tulillaan =(valtion) ja enenkaikkea OIKUILLAAN ja nostavat itsensä kukkulan kuninkaaksi. sairaita ja AHNEITA ovat

Äänestä

Näyttää suomessa olevan et:: 1940 luvulla syntyneet umpikommarit haalivat itselleen rantapaikat.tontit ja omaisuuksia. MIKSI??

Äänestä

Koska ovat AHNEITA ja tuijottavat vain omaan napaansa.

Äänestä
  • Ahneita ovat päättäjät. harmi ku eivät tajua vieläkään.hallitus ja eduskunta hallinoi ei HALLITSE.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei ostaja mut paikll kirjoitti:

Tunnusmerkistön ku mr . paavo väyrynen myi ilman kuitteja kirjojaan JKL yo tiloissa.?? jutskaa ja kuvaa to 8.9.2011 KSML. ostajat tosi typeriä jos maksavat 50€ paavon epoksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu