Korvikemaitoa???

Marsutar

Kyselinkin jo aiemmin neuvoja kun emo ei imetä ja nyt näyttäisi siltä, että yksi poikanen on melko heiveröinen eikä enää oikein jaksa juosta emon tisun perässä. Muut poikaset kyllä ainakin yrittävät mutta emo ei oikein pysy paikallaan ja anna niiden imeä. Mitä voisin antaa tälle pahnueen pienimmälle ensihätään? Mitään kissanmaidon korviketta en varmaan meiltäpäin ennen maanantaita saa...Eikö minkään sortin tutteli tai muu käy laimennettuna? Mistä tiedän saavatko muutkaan poikaset maitoa tarpeeksi?? Voiko esim rypälesokeria liottaa veteen ja antaa pienellä ruiskulla?

2

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rex

      Kannattaa soitella eläinlääkäreille, vaikka päivystävälle. Sitä kautta saat varmasti oikeanlaisen korvikkeen. Älä anna ihmisten tuotteita, ellet ole varma että ne sopivat marsu vauvoille.

    • Nbcxzzjkk

      No kyllä voi antaa nania esimerkiksi, eikä mitään laimentamisia, mukaan ripaus c-vitamiinia ja sopivan lämpimäksi😊

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      914
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      848
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      788
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      698
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      488
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      476
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      467
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe