Hei,
olemme kaksi elokuva-alan opiskelijaa, ja olemme tekemässä lopputyöksemme lyhytelokuvaa. Tarvitsemme lopputyöhömme paljon apuvoimia, sillä kyseessä on prinsessamusikaali. Tarvitsemme niin laulajia, tanssijoita, näyttelijöitä, sanoittajia, maskeeraajia, lavastajia, puvustajia ja kaikkia muita mitä vain näin suuressa prokkiksessa voi tarvita.
Päärooliin, eli prinsessan rooliin haemme n. 20-25 vuotiasta naishenkilöä, joka osaisi niin näytellä, laulaa kuin tanssiakin. Muita rooleja elokuvassa ovat prinssi (1, mies, 20-30v) palvelijat (3, nainen, 20-30v), hovimestari (1, mies, 30-50v) merenneidot (2, nainen, 18-25v), puutarhuri (1, mies, 30-50v) sekä taustatanssijat. Muihinkin rooleihin tarvitsemme laulu- sekä tanssikykyisiä näyttelijöitä (paitsi merenneitojen ei tarvitse osata tanssia vaan uida).
Toivomme yhteistyökykyä ja positiivista asennetta sinulta sekä motivaatiota. Palkkaa emme valitettavasti pysty maksamaan, sillä kyseessä on kouluprojekti eikä budjettimme ole kovinkaan suuri.
Kuvaukset ovat keväällä, ja keräämme aina vuoden vaihteeseen asti apuvoimia. Meillä on myös casting tilaisuus ja haastattelut tammikuussa. Laita siis viestiä jos olet vähänkään kiinnostunut, sillä me olemme kiinnostuneet monenlaisista apuvoimista. Lisätiedot ja kysymykset sekä avoin hakemus osoitteeseen [email protected]
ystävällisen terveisin,
Vilja Harjamäki ja Sebastian Visa
Haetaan näyttelijöitä, laulajia ja tanssijia musikaaliin!
VH ja SV
4
806
Vastaukset
- Mikähän kaupunki
ja mikä koulu?
- jaahaskas
Missäs päin Suomea tämä siis toteutetaan? Entä onko 1994 syntyneellä mitään toivoa päästä mukaan? (täytän siis 18 vuonna 2012)
- polloportti
minuakin kiinnostaisin että voiko alle 18 vuotiaat päästä mukaan ja missä päin suomea tämä kuvattaisiin ?
- pienet näyttelijät
moi! ollaan kaks 9v tyttöö, ja etitään meidän ikäisille näyttelijöille sopivaa musikaalia. Otetaanko näihin näin nuoria?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman532036- 591823
Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!771438Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊911273Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1821244Ai miehillä ei ole varaa maksaa
Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee2371199Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761065- 891056
Olet mielessäni
viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s211016- 82911