hei.olen ok talossa asuva nainen 4v pojan kanssa. erosin juuri.meillä on eläimiä,tosin pieniä(koiria kissoja ja kanoja,poneja) mutta tarvisin kovasti apua perusjutuissa(katoksen tekoa,puiden pilkkomista,aitauksen tekoa, karsinan korjausta ymym) en pystyisi paljoa maksamaan,mutta hyvän kotiruuan ja kahvit leipineen lisäksi kuitenkin. löytyykö täältä imatran suunnalta apua yksin elon aloittamiseen..? jos,niin laita viestiä ensin tänne..sitten numero.
remontti apua
maatiaismamma
15316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
jajjaa...miestä etit kummiskin,peti lämmin!!
miehesi lähti varmaan syystä...
Mitä jos joku vastaisi oikeasti?
jos joku järkevästi vastaisi niin ottaisin numeron ylös.. mutta ei lupaavalta alku näyttänyt..
jos oikeasti jossain vaiheessa apua tarjoat niin laita viestiä. en tarkoita mitään muuta kuin työ hommia siis..
Harmi kun muutin vasta vähän aikaa sitten toisaalle, olisin käynyt auttelemassa jo pelkällä ruokapalkalla. Aikuisen juttuseura ei olisi pahitteeksi. Ja vapaa-ajatkin tekisin jotain muuta kuin olisin vain kotona.
tosi hauska läppä.
ei taida hirveesti vetää lisää juttuu
Kuinka vanha oot? Itte oon tehtaalla töissä et tuota rahaa tuppaa olemaan ja oon kätevä käsistäni :)
käteenvetämisessä olet mestari
kyllä mie sinnuu autanjos haluat
milloin sie tartteet apua t.pakkaaja
meni aika myöhäiseksi vastaus.. vieläkö apua tarjoat? oikeesti olen apua vailla.
talvi tulee jua elikot on mun vastuulla.. löytyykö vai pyyänkö työnvuokselta sakkia ??
moikka tottakait autan mun mun on soita tai textaa 0509331431
moikka mistä mie siut löydän tai missä voitas tavata jotta päästään alkuun
Joko rengin paikka täytetty? Voisin ajan kulukseni käydä auttamas ja neuvomas. Kyl sie nopeesti ittekkiin opit halot tekeen ja aidat korjaan. Tai ainakin ois pakko, jos yksikseen meinaat maalla asua. Voit pirauttaa nummeroon 0408470077
Vieläkö apuja kaipaat? Tulisin mielelläni avuksi. Tekstaa numeroon 0403626712!