kumpi?

eli kumman ottaisin marui m14 vai marui ak-47.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä mieluiten ota kumpaakaan. Mielummin full metal coltti tai kalashnikovi. Ja lähdöt min. m120. Katso ihan rauhassa esim. Milgear.fi -sivuilta. Ja vilkaise aina kommenttejakin.

Äänestä
  • sori pienestä virheestä tarkoitinkin kalashnikovia :D

    Äänestä

Ei maruita missään nimessä.
Marui oli hyvä valmistaja silloin kun kaikki aseet ampuivat 90m/s.
Nykyisin saat puolet halvemmalla puolet tehokkaamman "kiinakopion".
Cyma ja Jing Gong merkit ovat parhaimpia "kiinakopioita".
Osta siis jompi kumpi, mutta älä missään nimessä Maruin ylihinnoiteltuja roskia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pamafa kirjoitti:

eli kumman ottaisin marui m14 vai marui ak-47.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu