Saisiko perustietoa, mitä kuluja/vaivoja on vuosittain jos ostan määräalan, enkä aijo tehdä sille mitään muuta,
kuin ostaa ja omistaa.
http://www.huutokaupat.com/fi/v/12641
Mitä merkitsee tontin osto, mitä kuluja, vaivoja.
58vuotias
1
515
Vastaukset 1
Linkittämässäsi tapauksessa joudut maksamaan varainsiirtoveron (4 % kauppahinnasta), sekä lohkomiskulut (muutama tonni). Sen jälkeen maksat kiinteistöveroa joka vuosi, mutta sen suuruus selviää soittamalla kuntaan (se tuskin kirpaisee, sijainti huomioiden).
Muista kuitenkin yksi pieni juttu huutokaupoissa, eli se että ne jotka oikeasti haluavat ostaa tarjoavat minuutti ennen huutokaupan sulkeutumista. Joten mitään loistokauppaa tuskin pystyt tekemään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48940Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15818Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46707
- 42634
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35583
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530- 44470