Voisko joku vinkata, missä olis lähin kauppa, josta voi esim. iltaolusensa ostaa... Kun ei haluais maksaa niitä hotellin jättihintoja!
Hyviä vinkkejä olen täältä jo lukenut ko. hotelliin, mutta jos joku haluaa kertoa lisää paikasta, luen mielelläni =)
Hyviä vinkkejä olen täältä jo lukenut ko. hotelliin, mutta jos joku haluaa kertoa lisää paikasta, luen mielelläni =)
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kaupat ei myy kuin alkoholitonta olutta, mutta ravintoloista kyllä löytyy suhteellisen edullisesti ja voi varmaan ostaa matkaankin.
Lähin olutta mukaan myyvä baari on Grand Resortin pienessä ostarissa Grand hotellia vastapäätä.Siinä kauppakäytävällä.
"Stella" -kyltin alla kauppa, josta voi ostaa oluet mukaan esim. ennen kun menee lähiravintolaan syömään, jossa sitä olutta ei myydä. Tuntui kyllä aluksi oudolta, mutta toisaalta nuo oluet voi kyllä tilata tuosta ravintolastakin ja tarjoilijan apulainen kirmaisee ne hakemaan samasta stellakioskista ja ottaa pienen hakupalkan....heh! Että silleen.
TULIPALO!!! SUURI TULIPALO SIELLÄ OLLU VIIME YÖNÄ!!!!!!!!!!!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011091914414200_uu.shtml
onneks ei oltu 2vko matkalla kyseisessä hotellissa!!!!!!!!!!!
Olen katsellut youtube:sta videoita kun koneet laskeutuu Hurghadan kentälle ja koneen ikkunasta on kuvattu se komea hotellirivistö ennen kenttää,ja olen yrittänyt bongata Grand-hotellia mutta se on ehkä niin kaukana keskustasta että jää kuvien ulkopuolelle?
En tiedä, näkyykö, mutta ei sieltä ole kuin n. 15 min matka kentälle. Hotellia voi kyllä suositella, vähän kulunut kyllä mutta mukava henkilökunta, hyvää ruokaa ja siisteys hyvä. Huoneesta oli alle 50 m rannalle =)) Menisin uudestaan!
P.S. Pakko mainostaa... Älkää menkö suomalaisten matkatoimistojen snorklausretkille, maksavat n. 40e, ja paikallisilta saa täysin saman retken 15e! 3-4 pysähdystä snorklaukseen ja lounas sisältyy hintaan ruokajuomineen. Grand Hotellista oikealle, ensimmäinen matkatoimisto kun tulee vastaan, sinne! El Joker nimeltään. (joku oli kehunut Mannai Toursia, mutta siellä hinta 25e...)