Nyt riitti minulle teidän Linux-valheet, ettekö ymmärrä että Windows on selvästi paras, jenkkien tuote tottakai, laadukkain, paras yms. Jenkit on parhain valtio, ja raha liikkuu, onhan kyseessä dollarit. Ärsyttää jo nuo valheet.
Kippis
Kippis
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
linux on parempi hhahah
Ota Pentti kulaus Sinolia, niin maailma ei näytä niin pahalta.
Tai oikeastaan se ei näytä miltään, kun juot koko pullon.
Kippis
Tottakai Windows on parempi, siitähän ei alunperinkään ollut kysymys.
Linuxlaiset vain tarvitsevat tätä palstaa propagandansa tuottamiseen. Missä muuallakaan he sitä toisivat julkisuuteen?
En nyt pitäisi sellaista käyttöjärjestelmää parempana, jonka takia syyttömiä ihmisiä istuu vankiloissa kaikkialla maailmassa, myös Suomessa. Meilläkin on mielipidevankeja. Enkä pitäisi sellaista käyttöjärjestelmää parempana, jota käytetään ihan Neuvostoliitto-tyylisesti ihmisten kyttäämiseen, jopa teloittamiseen kun etsitään "todisteita" oikeutta varten esimerkiksi Kiinassa tai Iranissa.
Windows on sellainen Stasi/KGB-ase kansalaisia vastaan. Viranomaisen kyttäystyökalu, joka vaarantaa kaikkien tietoturvallisuuden.
Microsoftin yhteistyö viranomaisten kanssa (esimerkiksi MS cofee) on sinänsä niin raskas synti Microsoftille, että on itsestäänselvää, että Linux on se turvallinen vaihtoehto. Linux-yhteisö ei ole koskaan suostunut yhteistyöhön viranomaisten kanssa, vaan on kategorisesti aina torjunut esimerkiksi takaportteihin perustuvaa vakoilua.
Windows on periaatteessa syyllinen ihan samanlaiseen mittaamattomaan kärsimykseen mitä seurasi juutalaisten kärräämisestä keskitysleireille aikanaan. Iranissa ja Kiinassa sekä monessa muussa maassa tämä on edelleen todellisuutta koska kuolemanrangaistus on käytössä.
Siinä nyt ei ole juurikaan eroa meneekö ihminen sinne kaasukammioon natsin vai oikeuslaitoksen lähettämänä. Murha se on kuitenkin. Joissakin valtioissa teloitus hoidetaan barbaarisesti kivittämällä.
Onhan Windows hyvä käyttis, mutta ei pärjää joillekin kilpailijoilleen.
Voitko vastata miksi asut vielä Suomessa?
Jalkapanta?
Mene Pentti sitten ja ammu itsesi.