Hei! Omistan Peugeotin Speed Fight nro 2:sen vuodelta -01, ja olisi pieni muotoinen ongelma. Joka kerta kun tankin saa täyteen, jatkaa ajoa kotiin/minne itse haluaa ja ajon jälkeen alkaa kaasarista(?) vuotamaan bensaa niin kauan kunnes bensa tankki noin puolivälissä. Tarkasti en ole vielä selvittänyt mistä vuotaa koska en ole koskaan vuotohetkellä ollut näkemässä mistä se vuotaa. Kuitenkin epäilen kaasaria, koska sen osan alla märkäläntti maassa, ja jonkinmuotonen putki on yleensä kostean näköinen. Ajon aikana ei tietääkseeni vuoda, mutta aina ajon jälkeen kunnes bensatankki on puolivälissä. Onko tähän minkäänlaista ratkaisua kenelläkään tiedossa? Arvostaisin hyvin paljon jos joku osaisi auttaa, kun itsehän en ole niin hyvin moottorien tekniikkoihin perehtynyt. Kiitän jo etukäteen.
Lisään vielä muutaman kuvan jossa kosteiden länttien paikat pitäisi nähdä, olen myös ympyröinyt letkun jonka epäilen vuotavan.
http://img94.imageshack.us/img94/5177/imag0018h.jpg
http://img683.imageshack.us/img683/233/imag0017qx.jpg
Skootterin kaasari(?) vuotaa polttoainetta
apuaaaasdasds
1
261
Vastaukset
- apuaaaasdasds
Huomasin juuri ettei imageshack ole yhteensopiva tämän sivun kanssa. Koitan uploadaa johonkin toiselle sivulle jos tarve vaatii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741