Ostin keväällä asunto-osakkeen palvelutalon viidennestä kerroksesta. Myyjä kertoi asunnossa vuokralla olleella romaaninaisella olleen hankaluuksia, mutten osannut kysellä niistä tarkemmin romaanithan ovat paljon siistimpiä asukkaita kuin valtaväestö!
Viime lauantaina vanhuksieni asuntoon yritti tunkeutua kaksi heimoveljeä. Mutta kun eivät päässeet sisälle niin toinen laski ruumiinnesteensä postiluukusta etisen lattialle.
Vierailijat ovat tallentaneet kasvonsa turvakameraan ja palvelutalon päivystäjä on vahvistanut virtsan tulleen sisälle huoneistoon.
Mitä tehdä, kuka vastuussa?
nestevaurio
6
193
Vastaukset
- hoo oooo..,---
Provoviesti...
-etkö tiennyt, että romaaninainen ei saa olla miestä ylempänä...- Prosessin läpikäynyt
Ei yhtään naurata kun osuu omalle kohdalle.
Vnhempani ovat jo yli kahdeksankymmentä vuotiaita. Arvaa pelästyivätkö. Saivat sentään painettua hälytyksen, mutta sankarit olivat ehtineet häippästä. Onneksi heille sillä veljeni olisi ollut puolituntia aikaisemmin asunnossa.
Provosta voi käydä kysymässä Kansallisesta palvelutalosta! - kiinostavaa
Prosessin läpikäynyt kirjoitti:
Ei yhtään naurata kun osuu omalle kohdalle.
Vnhempani ovat jo yli kahdeksankymmentä vuotiaita. Arvaa pelästyivätkö. Saivat sentään painettua hälytyksen, mutta sankarit olivat ehtineet häippästä. Onneksi heille sillä veljeni olisi ollut puolituntia aikaisemmin asunnossa.
Provosta voi käydä kysymässä Kansallisesta palvelutalosta!Missä on tämä Kansallinen palvelutalo?
- Wellamon kulli
"etkö tiennyt, että romaaninainen ei saa olla miestä ylempänä"... mitä tällä yrität sanoa? Onko jossain sanottu, että mannemiehet asuivat alapuolella, tms?
Jos olisit opiskellut enemmän, kuin apukoulun kaksi ensimmäistä luokkaa, ymmärtäisit ehkä lukemasi?!- prosessin läpikäynyt
Kansallisen tiedot löytyvät Googlesta. Tietääkseni kiinteistön ainoa romaaniasukas on ollut kyseisen huoneisto vuokralainen.
En vaan uskonut että romaanilakien kostopykälä ei koske valkolaisia.
Tässä kostetaan täysin ulkopuolisille.
En myöskään tiedä mistä syystä edellisen asukkaan vuokrasuhde on loppunut, eikä häneen saada yhteyttä, ei ole ilmoittanut uutta osoitettaan. Joten anteeksipyytäminen häneltä valtaväestön puolesta on mahdotonta.
Koulutukseni ei liity mitenkään romaanilakeihin.
Ongelma tässä tapauksessa on virtsa joka muhii lattialaminaatin ääniersteessä.
En ole kiinnostunut edellä esiteyistä provoista. Tässä on kysymys lähinnä maksajasta asuntoyhtiö vai osakas aiheuttajilla ei ole mitään vastuuta!
- Insinöörikasvatti
uskon että kyseessä on perinteinen "reikä putkessa" vahinko, elikkä putkeen on tullut reikä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467555
- 334173
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402329
- 442302
- 162266