Designtalojen Kodinhoitohuone

Elikkäs, suunnitteilla on rakentaa Hailuoto vuoden parin kuluttua ja mietin onko tuolla kodinhoitohuoneessa vakiona jonkin sortin pesuallas? Vai onko vain kaapisto tilat pesukoneille, ei muuta.
4160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mekin mietimme samaa, mutta kaustista

Äänestä

Pesuallas on lisämaksullinen eli ei kuulu vakiona.

Äänestä

Pesupisteen hinta kodinhoitohuoneeseen (sisältää allas, kurasyöppö, harja ja hana) 07/2010 hinnastossa 1300 euroa.

Äänestä

Pelkkä allas taitaa olla jotain 850 luokkaa muistaakseni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hdddde kirjoitti:

Elikkäs, suunnitteilla on rakentaa Hailuoto vuoden parin kuluttua ja mietin onko tuolla kodinhoitohuoneessa vakiona jonkin sortin pesuallas? Vai onko vain kaapisto tilat pesukoneille, ei muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu