Mistä saa Motul 7100 4T 20W-50 , ei tunnu olevan missään ?
Öljyä ?
4
210
Vastaukset
- Merkistä riippumaton
Mihin pyörään moista öljyä muka tarvitset? Ihan turhaa rahan menoa. Osasynteettinen 20w50 öljy riittää varmasti erinomaisesti sinunkin pyörääsi, mutta omapa on valintasi.
- Kokeilla voi..
Nykyisin suuret ilmajäähdytteiset "laihaseos moottorit" käyvät todella kuumana ja välykset ovat sen mukaiset .Esteripohjainen öljy ei leikkaannu niin voimakkaasti kuumuudessa kuin tavalliset.
Korkeaa hintaa voi kompensoida tulee pidemmillä öljynvaihtoväleillä. - Niimpä joo
Niin. tuota huippu-öljyä ei saa kuin tilaamalla toistaiseksi Esim. http://www.vaunushop.fi/category.php?id_category=52
Kallista esteriöljyä tuo...
Yleensä öljyt leikkautuu 80-asteen lämpötilassa vastaamaan 0W-10 viskositeetiltaan.
Eli aika juoksevaa nuo ovat, onhan selvää, ettei näillä ole silloin väliaineena vaimentavaa vaikutusta, mutta voitelevat silti ja kiertävät hyvin. - TheIrön
Kysy kuule vaikka Motonetistä. Kyllä ne saa tilaamalla muutakin ku hyllykamaa. Maahan tuota kuitenkin tuodaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634581KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642863- 1492821
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301646
- 1741630
- 421342