Revontuli vai Kukonhiekka

Kumpaan paikkaan menee ensi lauantaina 17.9 nuorempi (25-30v.) tanssiväki tanssimaan? Onkohan Revontulen tanssit isonmman salin puolella?
19459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Tuota saliasiaa pitäisi kysyä Revontulesta. Vähän arpapeliä on tuntunut olevan, kun joskus on ollut iso sali tyhjää täynnä ja joskus taas pieni sali aivan tukossa. Hieman siis heittää järjestäjän arviot esiintyjien suosiosta ja tilan tarpeesta.

Mutta siis tuohon paikan valintaan sanoisin, että Anita Hirvonen säikyttää yleensä aika hyvin tanssivaa väkeä. Bilekansa kuitenkin tykkää. Mikko Mäkeläisen ja Anneli Mattilan suosio varmaan menee aika lähelle tasan. Molemmissa paikoissa lienee kohtuullisesti sekalaista porukkaa. Itse en vielä tiedä kumpaan menen, mutta en mahdu ihan tuohon ikähaarukkaasikaan.

Äänestä
  • Turha säiikkyä Anitaa jolla on takanaan maan paras tanssipaikkoja kiertävä bändi, La Strada. Oikeastaan tarjolla tekemistä sekä bilettäjille että tanssijoille, siis just mitä tanssipaikat tarvitsevat.

    Äänestä

  • tsoittaja kirjoitti:

    Turha säiikkyä Anitaa jolla on takanaan maan paras tanssipaikkoja kiertävä bändi, La Strada. Oikeastaan tarjolla tekemistä sekä bilettäjille että tanssijoille, siis just mitä tanssipaikat tarvitsevat.

    Samaa mieltä La Stradasta. Mutta toi Mäkeläinen lyhtyineen on taas sieltä toisesta päästä ja kun kerran kaksi orkesteria, niin Anita rääkkyy sen 2 settiä lavalla joten ei siinä oikeastaan jää itse Stradalle liioin mitään aikaa..

    Joten tuossa tapauksessa valitsisin Mattilan Vippeineen...jos olisin sinne tulossa.

    Äänestä

Revontulessa on lauantaina esiintymässä Anneli Mattila. Toivottavasti paikalla on myös 45v.-53v. tanssittajia : D

Äänestä
  • Kukonhiekkaan uskon ainakin nuoremman naisväen suuntaavan, itse ainakin valitsisin Kukonhiekan. Mutta nuorta väkeä on varmasti molemmissa ainakin jonkun verran.

    Äänestä

  • tans kirjoitti:

    Kukonhiekkaan uskon ainakin nuoremman naisväen suuntaavan, itse ainakin valitsisin Kukonhiekan. Mutta nuorta väkeä on varmasti molemmissa ainakin jonkun verran.

    Otitkos huomioon tuon Kukonhiekan Hirvos-elementin? Riittääkö Mikko Mäkeläisen vetovoima kumoamaan sen?

    Äänestä

  • Hirvittää kirjoitti:

    Otitkos huomioon tuon Kukonhiekan Hirvos-elementin? Riittääkö Mikko Mäkeläisen vetovoima kumoamaan sen?

    Mikon ohjelmisto nykyään tasapaksua samaa mössä, ei kiinnosta.Ennemmin Anneli Mattila , vaikka ei sekään niin häävi ole.

    Äänestä

  • Revontuleen kirjoitti:

    Mikon ohjelmisto nykyään tasapaksua samaa mössä, ei kiinnosta.Ennemmin Anneli Mattila , vaikka ei sekään niin häävi ole.

    La Stradan laulaja oli eilen kipeä ja itse tanssin torstaina Anneli Mattilan kanssa, en tiedä, onko hän jo toipunut.

    Äänestä

Kukonhiekassa oltiin ja kaikki tanssitamani daamit tykkäsivät La Stradasta ja Anitasta, Toki Mikko Mäkeläisestäkin pidettiin! Kivat tanssit oli!

Äänestä
  • Samoin olin minä Kukonhiekassa ja Anitahan oli aivan loistava. Peittosi Mikko Mäkeläisen mennen tullen :)

    Äänestä

  • Humpukki kirjoitti:

    Samoin olin minä Kukonhiekassa ja Anitahan oli aivan loistava. Peittosi Mikko Mäkeläisen mennen tullen :)

    Kaikista parasta oli Anitan esittämä Jenni Vartiaisen kappale Missä muruseni on? Loistava veto.

    Äänestä

  • Täytyy sanoa, että Anitan keikka Kukonhiekassa muutti täysin käsitykseni hänestä. Kuvittelin hänet samaan kategoriaan Paula Koivuniemen ja Laura Voutilaisen ynnä muiden biletysmusiikin esittäjien kanssa, mutta hänellähän oli mainio tanssittava ohjelmisto. Jatkossa menen kyllä mielelläni hänen keikoilleen.

    Äänestä

MInä taas olin Revontulessa ja sai koko illan tanssia.

Kiitos hyville tanssittajille!

Esiintyjäkin oli Ok.

Äänestä
  • Oliko Revontulessa iso sali käytössä?

    Äänestä

  • Humpukki kyselee kirjoitti:

    Oliko Revontulessa iso sali käytössä?

    Pienellä puolella oli tanssit Revontulessa ja kuulema vähän porukkaa, kaiken kaikkiaan. Itselläni viime kerrasta sen verran aikaa, että en tiedä kuin siellä nykyään käy tanssijoita. Mutta hyvä oli tanssia, kun ei liikaa ruuhkaa parketilla.

    Äänestä

Olipa taas tukkoista lauantaina Revontulessa. Eikö se nyt mene järjestäjän jakeluun, että Neljän suora tarvii isoa hallia? Onneksi sinne isolle puolelle sentään pääsi tanssimaan, mutta on se hölmöä, kun bändi on sitten eri salissa.

Äänestä
  • Neljän suora ei vedä niin paljoa väkeä että kannattaa isoon saliin laittaa, silloin joutuisivat haalimaan lisää henkilökuntaakin, kun sielläkin oltava baari auki.

    Äänestä

  • 1+1 kirjoitti:

    Neljän suora ei vedä niin paljoa väkeä että kannattaa isoon saliin laittaa, silloin joutuisivat haalimaan lisää henkilökuntaakin, kun sielläkin oltava baari auki.

    Lauantaina Revontulessa Syke.Millaista musiikkia soittaa k.o. orkesteri, eli onko tallaiselle vähän iäkkäämmälle sopivaa tanssittavaa?

    Äänestä

  • haluis tanssimaan kirjoitti:

    Lauantaina Revontulessa Syke.Millaista musiikkia soittaa k.o. orkesteri, eli onko tallaiselle vähän iäkkäämmälle sopivaa tanssittavaa?

    Kyllä sopii hyvin iäkkäämmällekin. Itsekin lähtisin, mutta asun kauempana eikä ole kyytiä. T. n vm55

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tanssimaan kirjoitti:

Kumpaan paikkaan menee ensi lauantaina 17.9 nuorempi (25-30v.) tanssiväki tanssimaan? Onkohan Revontulen tanssit isonmman salin puolella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu