Kävin ekaa kertaa kesällä Riiassa ja rakastuin oitis...olisin valmis lähtemään vaikka heti takas..mutta mutta tää maallinen vaellus vaatii jokapäiväisen työpanoksen...mut onneks on kesäiset kuvat tallella ja lomaa joskus taas tiedossa..
Love Riga
ielatar
5418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kiva että tykkäsit. Tosin olen kuullut samanlaisia mielipiteitä monilta muiltakin
ekaa kertaa käyneiltä. En tiedä miten olit liikkeellä ,mutta olen pannut merkille ,että monet omalla autollaan liikkeellä olleet eivät ole välttämättä niin innostuneet kaupungista. Minä kyllä tykkään kovastikin Riiasta ja sen ihmisistä,
mutta en kauheasti välittäisi siellä autolla ajamisesta. Ja eihän siellä omalla autolla mitään teekään ,kun julkisilla pääsee sujuvasti ja edullisesti.
Kaupunki on mukava niille ,jotka osaavat ottaa rennosti.
Tulipa viime vuonna pistäydyttyä siellä omalla autolla reilun viikon Viron & Latvian kierroksella. Kaupungissa ei liikuttu omalla autolla, vaan julkisilla ja auto oli hotellin parkkipaikalla.
Nyt ollaan menossa uudelleen omalla autolla ja sitä tultaneen käyttämään siellä sellaiseen liikkumiseen, joka ei ole mielekästä julkisilla. Helpompi tutustua lähiympäristöön.
Eihän yleensäkään isoissa kaupungeissa kannata paljoa yksityisautolla liikkua, kun se julkinen palvelee paremmin.
mä kävin latviassa, en mene uudestaan...karsea mesta.
sopii alaluokan lähiöihmisille, ei yläluokan älymystölle.
"mä kävin latviassa, en mene uudestaan...karsea mesta.
sopii alaluokan lähiöihmisille, ei yläluokan älymystölle. "
Et sinä missään ole käynyt. Sinun kaltaisesi peräkammarin pojat eivät uskalla - eikä teillä ole varakaan - lähteä minnekään!
Etkä sinä juntti mistään mitään ymmärtäisikään! Käy vaan edelleenkin siellä Esson baarissa!
Gēt a job, joku muu kun siivooja tai puhelinmyyjä