Nii että suositteetteko piikkiä vai nelaria?
15v tyttö aloitan crossin MIKÄ PYÖRÄ?
12
611
Vastaukset
- .
500 kuutioinen 2-tahti honda. tämän tapainen http://www.motot.net/talli/ajoneuvot/honda/cr_500/id18790/ Siinä on hitusen enempi voimaa ja silti kevyt käsitellä koska on kaksitahtinen.
- honda cr 500
Ite ostin ekaks pyöräks just tollasen ja ny väen nopeemmin ku MM crossin kärki äijjät
- tietää123456
ei todellakaan olen 35.v. ja5 500 kuutioinen on kauhea 15.v. 250 vielä karsee, 125 KTM is bets
- 125
varmaan 125cc
- aatelkaa nyt
max 85 cc isopyöräinen.
- --
150 cc nelari, tehoiltaan 85 cc eli todellakin riittävä, mutta kooltaan hieman suurempi ja muutenkin hieman tukevampi, oiva peli 15 v aloittelijatytölle.
- En suosittele
Kannattaa kysyä isältä onko valmis huoltamaan 4t, osaako? ja maksaako kalliimmat osat ja enempi kuin 2t vehkeessä.
Joten sinun tapauksessa järkevämpi vaihto ehto kuitenkin 2t. ja kuitenkin kevyempi opetella kuin 4t.
Tukevampi? ja suurempi?
Mistä nuo sait? Taidat olla ajannu väljiä vehkeitä!
Kaikista eniten tilaa kuljettajalle on KTM jos vertaillaan vakio pyöriä. Ja vaikka otetaan nuo japski 2t mukaan.
Paras alavääntö olisi Yamahassa jos löytyy selainen räpeltämätön yksilö.
Ja sillä olisi hyvä aloittaa jos merkkillä ei ole väliä.
Hondat alkaa olla aika loppu jo näillä vuosilukemilla.
Kawasakit ovat aika heikkoja koneen osalta (pakoaukon säädin ja kampiakseli/kiertokanki heikkoudet)
Suzuki ei hirveäasti kokemuksia koneen osalta vaikuttaa ihan järkipeliltä, Mutta miten on tänäpäivänä varaosien saanti? alkuperäisten! - Tietäjä
No kyllä 530 Husse tai kotari ois ok. Lähtee alhaalta ja saa kunnon tuntuman nopeasti. Rohkeasti vaan ratalle ja HANAA..
- sdc
ONko 85cc isopyöräinen liian pieni 175cm kuskille
- vaajaToukka
Toki sillä voi ajaa, mutta 125cc olisi sopivampi pituisellesi.
- Eiks je?
"sdc". Ehdottomasti liian pieni. Itse olen 176 cm ja joskus olen testannut poikani 85cc isopyöräistä kotaria. Kyllä on polvet suussa ajamisen makua. Tehoahan tuossa on aloittelijalle ihan riittävästi, mutta 125cc koon puolesta on sulle just. eikä melkein.
- Tähän on yksi oikea
VASTAUS!!!
VAALEAN PUNAINEN JOPO.
SIINÄ ON TYTÖLLE PYÖRÄ MILLÄ PÄÄSEE.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18711438
- 585439
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462707- 402365
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131851Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441805Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut281524Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411450Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61406Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371369