Hellou!
30-vuotias avoliitossa oleva neitonen kaipailisi uusia naamoja elämäänsä. Itse olen tällainen: sosiaalinen, mukava, rento, reipas, suorapuheinen, menevä ja vauhdikas luonne. Harrastuksiini kuuluu: lenkkeily, lukeminen, kryptot, kirjeenvaihto, netissä surffailu, musan kuuntelu, leffat, kavereitten kanssa hengailu...
Musamakuni on tosi sekalainen mutta örinäheavy ei iske, eikä muutenkaan raskaampi musa, mutta joitain hyviä bändejä/artisteja siltäkin osastolta löytyy. Kotona soi radiossa yleensä nrj.
Lähinnä kaipailisin uusia kavereita biletykseen koska itse olen tosi menevä luonne. Tykkään viilettää tuolla yöelämässä useimmiten viikonloppuisin,mutta toki välillä tykkään olla viikonloppuna kotonaki, mutta en kovin usein. Välillä on myös viikolla kiva käydä tuulettumassa jos vapaata:) Tykkään käydä yökerhoissa joissa pääsee tanssimaan, rauhallisemmissa paikoissa on myös kiva käydä vaikka alkuun, joissa kuulee puhettakin.
Olis kiva tutustua sellasiin kivoihin meneviin ja vauhdikkaisiin ihmisiin joilla aikaa nähdä useamminkin kuin kerran kuussa. Olis myös kiva, että pystyttäs lähtee vaik radalle joskus ihan extemboreekin, että sitä tapaamista ei tarvis suunnitella viikkokausilla:)
Toki meikäläisestä muuhunkin saa seuraa kuin biletykseen, mutta siihen ainakin:D Olishan se kiva vaik käydä yhdessä tai isommalla porukalla ulkona syömässä, kaupungilla ihmettelemässä maailman menoa, biljardia pelaamassa, hohtokeilaamassa, shoppailemassa... Mitä hauskaa ikinä keksiikään:)
Asioita mistä tykkäilen edellä mainittujen lisäksi: kesä, sauna, koirat, helsinki, facebook, youtube, reality ohjelmat, halloween, joulu, uusivuosi, vaatteet, muoti, sisustaminen, drinksut, viikonloput, luonto, puistot, kirpparit, ihmiset...
Tässäpä jotain musta:) Kirjottelehan itsestäsi sähköpostiini jos kiinnostaapi tutustua:)
[email protected]
Uusia kavereita Stadista
Partygirl
0
123
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1208407Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4187630Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95235Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824889Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294659Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2043009- 1252934
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os342802Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin732760Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242426