Kielimatka Maltalle Gozoon

Nannuw

Moi! Mä ajattelin lähteä muutaman kaverin kanssa kolmeksi viikoksi kielimatkalle Gozolle ja haluaisin tietää, millainen paikka se on? Onko siellä mitään yöelämää? Pystyykö shoppaamaan? Jos jollakulla on kokemuksia, niin voisko kertoo?

4

191

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maltailija

      Gozolle ei kannata lähteä, siellä ei ole yhtään mitään. Jos yöelämää haluatte, St. Julians/Paceville on paikka minne mennä. :) voitte toki käydä Gozon saarella käymässä matkanne aikana

    • Pia-Roosa

      Oisko kellään tietoo Gozosta??

    • Khalervos

      Paljon rauhallisempi ja luonnonläheisempi kuin pääsaari Malta. Vähän sellainen Maltan Ahvenanmaa. Itse viihdyin, teini-ikäinen jatkuvia virikkeitä kaipaava kielikurssilainen ehkä ei. Gozon pääkaupunki Victoriassa on pari pientä ostoskeskusta, mutta kyllä shoppailut kannattaa keskittää tuonne Sliema/St.Julians- ja Valletta-akselille.

    • Anz

      Moooooi! Mulla on itellä kokemuksia kielimatkasta Maltalla St.Paul's Bayssä! En tiedä Gozosta niin paljon mut oltiin siellä päiväretkellä ja vaikutti aivan sairaan hienolta paikalta! Siellä on mun mielestä jopa paremmat rannat kuin itse maltalla ja ihan hyvät shoppailumahdollisuudetkin! :) Tulee varmasti aivan mahtava reissu, koska mullakin tuli ja sain paaljon uusii ihanii ystäviii ja kielitaito kehittyi myös paljon! Et suosittelen oikeesti kielimatkalle lähtöö:) Toivottavasti sulle tulee mahtava reissu!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      127
      1279
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      80
      1164
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      77
      641
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      588
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      20
      553
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      523
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      495
    8. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      469
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      462
    10. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      17
      460
    Aihe