Moi! Mä ajattelin lähteä muutaman kaverin kanssa kolmeksi viikoksi kielimatkalle Gozolle ja haluaisin tietää, millainen paikka se on? Onko siellä mitään yöelämää? Pystyykö shoppaamaan? Jos jollakulla on kokemuksia, niin voisko kertoo?
Kielimatka Maltalle Gozoon
4
139
Vastaukset
- maltailija
Gozolle ei kannata lähteä, siellä ei ole yhtään mitään. Jos yöelämää haluatte, St. Julians/Paceville on paikka minne mennä. :) voitte toki käydä Gozon saarella käymässä matkanne aikana
- Pia-Roosa
Oisko kellään tietoo Gozosta??
- Khalervos
Paljon rauhallisempi ja luonnonläheisempi kuin pääsaari Malta. Vähän sellainen Maltan Ahvenanmaa. Itse viihdyin, teini-ikäinen jatkuvia virikkeitä kaipaava kielikurssilainen ehkä ei. Gozon pääkaupunki Victoriassa on pari pientä ostoskeskusta, mutta kyllä shoppailut kannattaa keskittää tuonne Sliema/St.Julians- ja Valletta-akselille.
- Anz
Moooooi! Mulla on itellä kokemuksia kielimatkasta Maltalla St.Paul's Bayssä! En tiedä Gozosta niin paljon mut oltiin siellä päiväretkellä ja vaikutti aivan sairaan hienolta paikalta! Siellä on mun mielestä jopa paremmat rannat kuin itse maltalla ja ihan hyvät shoppailumahdollisuudetkin! :) Tulee varmasti aivan mahtava reissu, koska mullakin tuli ja sain paaljon uusii ihanii ystäviii ja kielitaito kehittyi myös paljon! Et suosittelen oikeesti kielimatkalle lähtöö:) Toivottavasti sulle tulee mahtava reissu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467655
- 334243
- 573725
- 503200
- 172886
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652591- 562445
- 512388
- 402339
- 162286