Millaisella mittarilla mitataan auton antennilta tulevan signaalin vahvuutta. Kävisikö tähän yleismittari? On epäilys, että antennilta radiolle tuleva kaapeli olisi poikki kun toosasta ei kuulu muuta kun kohinaa.
Antennisignaalin mittaus
kohisee
4
4836
Vastaukset
- signaali
Vaikka tuollaisella
- Simple stupid
Kyllähän antennin ja antennikaapelin kunnon voi tarkastaa ohmimittarilla. Helpoin tapa lienee tarjota autoradion perään vaikkapa irtonaista radioantennia tai vaikkapa kuparilanganpätkää. Jos noilla kuuluu, niin vaihtaa antennin.
Turha tuollaista asiaa on tehdä mahdottoman monimutkaiseksi. - Autoradion
antenniliitäntään liitetty parinkymmenen sentin kaapelinpätkä pitää riittää siihen että toosasta löytää jonkun aseman. Jos ei, niin radion etupää on kaputt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi614260Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1531799Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141503Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !351258Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1671056- 56904
- 76895
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.165823Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54811- 39781