Ducati, siistein mp merkki.

ducati

15

5316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omakohtaista

      Kallis korjata - sortsi vaan.

      Ja korjausvälit aika lyhyet. Myin pois....

      • Ducati

        Ducatia ei olekaan tarkoitettu köyhille.


      • ducaatisti
        Ducati kirjoitti:

        Ducatia ei olekaan tarkoitettu köyhille.

        En oikein usko että mikään moottoripyörä on tarkoitettu köyhille...Mitäs muuten maksaa merkkihuolto johonkin japanilaiseen täyskatettuun sporttiin, ja kuinka kattava se on?

        Ducatin kustannuksista sanoisin ulkomuistista että kymppitonnin välein tehtävä merkkihuolto maksoi muutaman satasen, ehkä 5-600€ viimeksi kun kävin. Huolto-ohjelmaan sisältyy kaikki iskarit ja jarrut ja muut, ja pyörä hoidetaan päivässä kuntoon, eivät juuri odotuta osien kanssa.


      • 998

        Riippuu vähän mitä korjata. Mitä m-pyöriä on sitten todellakin halpa korjata? Kallis harrastus tämä pyöräily on. Mutta kaikkien ihmisten lompakossa ducatin omistus ei tee kipeetä vaikka asutaanki tasa-arvoisessa maassa nimeltä Suomi.


      • wannabee
        998 kirjoitti:

        Riippuu vähän mitä korjata. Mitä m-pyöriä on sitten todellakin halpa korjata? Kallis harrastus tämä pyöräily on. Mutta kaikkien ihmisten lompakossa ducatin omistus ei tee kipeetä vaikka asutaanki tasa-arvoisessa maassa nimeltä Suomi.

        Onko teidän kokemuksen mukaan Ducateissa paljon vikoja, näissä uudemmissa? Tuntuu niinkuin monilla japanin mopoilla olisi ainakin saman verran, ja jopa Hondakuskit joskus valittelevat jotain tyyppivikoja. Ei herneitä nenään, please, uskon kyllä että ne ovat hyviä, mutta tarkoitan vaan sitä että onko Ducati selvästi huonompi?

        Joskus takavuosina taisi Ducatikin kyllä olla aika temperamenttinen peli...


      • Tukatiko
        Ducati kirjoitti:

        Ducatia ei olekaan tarkoitettu köyhille.

        entä jos on köyhä mutta pihi, pihistelee muista kuluista et saa huoltaa Tukatia. saako silloin omistaa Tukatin?


      • Vedder

        Harrastukset maksaa. Varsinkin mukavat harrastukset. Ostitko Hondan?


    • Ex -D

      Yksi mainnonan uhri, oma oli enemmän korjaamolla, kuin liikenteessä. Vaihdoin pois, kun löytyi hyväuskoinen kuolasuu.

      • kuolasuu

        ...et ole tainnut Ducatia nähdäkään.

        Itselläni jo kolmas eikä ole ollut vikaa edes sitä mitä Japanin pyörissä - ja kyllä nekin pelaa yhtä hyvin kuin huoltaa.


      • V-P

        Itsellä toinen "ankka" menossa. Maalipinnan heikkous ja ss-mallien surkea sivutuki ovat ainoat valittamisen aiheet. Toimii myös sateessa. Kytkin vaatii tarkan ja säännöllisen huollon. Se voisi olla parempi.


    • upi

      totta helvetissä kun niitä siivotaan niin paljon

      • joo

        ???


      • tutka

        mut ennen v.-99 malleja harvemmin.


    • potkuli

      noi ei oo mitään ihan halpoja vehkeitä ei sovi mun budjetille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6208
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5687
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2703
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2128
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1828
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe