Ducati, siistein mp merkki.

ducati

15

5291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omakohtaista

      Kallis korjata - sortsi vaan.

      Ja korjausvälit aika lyhyet. Myin pois....

      • Ducati

        Ducatia ei olekaan tarkoitettu köyhille.


      • ducaatisti
        Ducati kirjoitti:

        Ducatia ei olekaan tarkoitettu köyhille.

        En oikein usko että mikään moottoripyörä on tarkoitettu köyhille...Mitäs muuten maksaa merkkihuolto johonkin japanilaiseen täyskatettuun sporttiin, ja kuinka kattava se on?

        Ducatin kustannuksista sanoisin ulkomuistista että kymppitonnin välein tehtävä merkkihuolto maksoi muutaman satasen, ehkä 5-600€ viimeksi kun kävin. Huolto-ohjelmaan sisältyy kaikki iskarit ja jarrut ja muut, ja pyörä hoidetaan päivässä kuntoon, eivät juuri odotuta osien kanssa.


      • 998

        Riippuu vähän mitä korjata. Mitä m-pyöriä on sitten todellakin halpa korjata? Kallis harrastus tämä pyöräily on. Mutta kaikkien ihmisten lompakossa ducatin omistus ei tee kipeetä vaikka asutaanki tasa-arvoisessa maassa nimeltä Suomi.


      • wannabee
        998 kirjoitti:

        Riippuu vähän mitä korjata. Mitä m-pyöriä on sitten todellakin halpa korjata? Kallis harrastus tämä pyöräily on. Mutta kaikkien ihmisten lompakossa ducatin omistus ei tee kipeetä vaikka asutaanki tasa-arvoisessa maassa nimeltä Suomi.

        Onko teidän kokemuksen mukaan Ducateissa paljon vikoja, näissä uudemmissa? Tuntuu niinkuin monilla japanin mopoilla olisi ainakin saman verran, ja jopa Hondakuskit joskus valittelevat jotain tyyppivikoja. Ei herneitä nenään, please, uskon kyllä että ne ovat hyviä, mutta tarkoitan vaan sitä että onko Ducati selvästi huonompi?

        Joskus takavuosina taisi Ducatikin kyllä olla aika temperamenttinen peli...


      • Tukatiko
        Ducati kirjoitti:

        Ducatia ei olekaan tarkoitettu köyhille.

        entä jos on köyhä mutta pihi, pihistelee muista kuluista et saa huoltaa Tukatia. saako silloin omistaa Tukatin?


      • Vedder

        Harrastukset maksaa. Varsinkin mukavat harrastukset. Ostitko Hondan?


    • Ex -D

      Yksi mainnonan uhri, oma oli enemmän korjaamolla, kuin liikenteessä. Vaihdoin pois, kun löytyi hyväuskoinen kuolasuu.

      • kuolasuu

        ...et ole tainnut Ducatia nähdäkään.

        Itselläni jo kolmas eikä ole ollut vikaa edes sitä mitä Japanin pyörissä - ja kyllä nekin pelaa yhtä hyvin kuin huoltaa.


      • V-P

        Itsellä toinen "ankka" menossa. Maalipinnan heikkous ja ss-mallien surkea sivutuki ovat ainoat valittamisen aiheet. Toimii myös sateessa. Kytkin vaatii tarkan ja säännöllisen huollon. Se voisi olla parempi.


    • upi

      totta helvetissä kun niitä siivotaan niin paljon

      • joo

        ???


      • tutka

        mut ennen v.-99 malleja harvemmin.


    • potkuli

      noi ei oo mitään ihan halpoja vehkeitä ei sovi mun budjetille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      323
      7075
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4258
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3155
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2937
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      149
      1781
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      212
      1746
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      165
      1560
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1438
    Aihe