Selailin aikani kuluksi vuokralaisten palstaa. Voi j.....a, kyllä on karseata luettavaa. Nuorten hädän ja ymmärtämättömyyden ymmärrän, mutta jotenkin tuntuu oikeesti pahalta. Kolhoosi on kolhoosi ja elementissä vielä ja ihmetellään päivästä toiseen vaikka tapetin tahroja. Kyllä olen onnellinen täällä omakotitalossa. Nuoret, hoi. Kaikki peliin ja pois sieltä kasarmeilta.
Asuntojen hinnat nousussa...
Ok-ex kassumies
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Älä nyt saata heitä pissiin juuri nyt,heitä tulisi kannustaa elämässä ei mollata.
Joku päivä hekin voivat ostaa oman,mutta nyt ei missään tapauksessa,maailman talous on nyt veitsenterällä.
Älkää missään tapauksessa ottako nyt suuria lainoja ja kuvitelko asuntojen hintojen nousevan.
Suuntana on nyt lasku,omaan pitää päästä mutta ei hinnalla millä hyväänsä.
sinä olet täällä odottanut laskua varmaan viimeiset 100 vuotta. kysy itseltäsi kuinka paljon sellainen ihminen, joka on noudattanut sinun neuvojasi on hävinnyt sinun takiasi? olisi ostanut halvalla kymmenen suotta sitten mutta sinun "ohjeittesi" mukaan jätti ostamatta.
tälläisiä ihmisiä on varmasti. mutta sinustahan ei ole vastuunottajaksi. ei nyt eikä myöhemminkään. olet pelkkä kateellinen luuseri joka jauhaa täällä paskaa. sinulla ei ole koskaan ollut mitään omaa eikä koskaan tule olemaankaan. mutta anna muiden yrittää ja toteuttaa unelmiaan.
jos minä olisi kuunnellut sinua, niin asuisin edelleen omakotitalon yläkerrassa vuokralla. nyt sen sijaan omistan kymmenen vuokrayksiötä, kolmion eirasta sata vuotta vanhasta jugendtalosta, kolmion keskisuuresta kaupungista ja helvetin komea mökin meren rannalta. velkaa on 300.000 mutta omaisuuden arvo on pitkälti yli miljoona euroa. näin vain siksi että uskalsin toteuttaa unelmiani enkä ole uskonut sinunlaisia pellejä.
ps. mene pummi töihin...
Ja lehmät lentää,näin sinä uskot.
Vai omakotitalon yläkerrassa asustelit,omistat kymmenen yksiötä,kolmio eirasta,kolmion keskisuuresta kaupungista,ja helvetin komean mökin merenrannalta.
Tiijätkö mitä.se ei ei kuule nyt se pitkälti yli miljoona riitä.
Että tämmöstä satuilua sijoittaja kertoo.oh hoh.
ei ku minä puhun totta mutta sinä sen sijaan satuilet täällä täyttä sontaa. kysyn uudestaan että otatko sinä vastuun siitä kun joku on jättänyt sinun "ohjeittesi" mukaan ostamatta asunnon silloin kun sen olisi saanut halvalla? oletko koskaan tullut ajatelleeksi että kuinka paljon nämä ihmiset ovat rahallisesti hävinneet sinun pöttöjen ohjeiden vuoksi? saisiko thän vastausta?
ps. mene pummi töihin...