Vuokrakasarmilla terroristiepäily.

Kyllä nyt räjähtää faktaa kassuelämästä eetteriin. Toisaalta vieläkö kannatta ottaa näitä ns. pakolaisia tai mamuja pilvin pimein.? Terroristejakin..? No nythän on valvonnalla taas syy poistaa rasistinen viesti, joka perustuu ylen uutisiin ja on ilmeisen totta. Kyllä kannattaa asua rauhaisalla ok-alueella ilman terrori uhkaa.
4113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On täällä OK alueellakin terroristeja. Toi naapurin poika pärisyttää mopoansa viikonloppuisin kymmeneen saakka.

No on se tietenkin mittakaavaltaan eri asia, kun itämogadishussa (mustaranta vai mikä aurinkoranta se nyt on) pitää pelätä että yläkerran mullahin pernaruttopommi räjähtää kesken työstön.

Äänestä

Voi saakeli sentään,teillä on siis terroristi naapurissa.

perskutarallaa ei kauan ole kun tai jos voit hankkia vartija koiran ,niin sitten loppuu pärinä.

Kuinka kaukana tai lähellä on naapurit?

Kohtuus kaikessa ja kunnioitus naapureita kohtaa tulisi olla.

Näitä on aika ajoin jotka terrorisoi naapureita kaikin tavoin.

Meillä on keskiaasianpaimenkoira ja on sitten tulinen.

Nytkin on kytkettynä terassilla ja ei muuten tulla koko tontille ja ilmoittaa heti jos jotain epäilyttävää on.

Ei sovellu kaikille ihmisille siis varoitus,kyseessä on vastaava kuin kaukaasianpaimenkoira ,hiukan vanhenpi rotu josta kaukaasialainen on jalostettu.

Ei pärjää sakemanni,rotikka,dopperi.

Siihen loppuu päristely naapurissa jos sellaisen koiran omistaa.

Siis kyseessä on laumanvartija,se poika tulee kyllä perheineen tietämään että päristelyt on menneen talven lumia.


Varoitus älä ota, jos et tiedä paljon laumanvartijoista!

Äänestä

Tulevaisuudessa mamut tullaan sijoittamaan maaseudulle omakotialueiden keskelle kerrostaloihin, saavat paremmin kosketuksen oikeaan juntti-Suomeen. Terrorismin sijaan oppivat puukkohippasille.

Äänestä

Ja marjat sulle, tulevaisuudessa mamut ei todellakaan tule maaseudulle.

Vaan kaikki tulevat vain palvelujen äärelle eli keskuksiin.

Sielä saa sitä opetusta terrorismiin ja reippaasti,puukkojen ja aseiden kera.

Kunnon juntit asuvat keskuksissa ja sittä reten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ok-rauhaisa-alue. kirjoitti:

Kyllä nyt räjähtää faktaa kassuelämästä eetteriin. Toisaalta vieläkö kannatta ottaa näitä ns. pakolaisia tai mamuja pilvin pimein.? Terroristejakin..? No nythän on valvonnalla taas syy poistaa rasistinen viesti, joka perustuu ylen uutisiin ja on ilmeisen totta. Kyllä kannattaa asua rauhaisalla ok-alueella ilman terrori uhkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu