Laatu??
penamies
7179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vaarallinen uutinen, joka voi järkyttää mielenrauhaa..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Japanilaiset autot ovat tippuneet kärjestä keskiryhmään, ja muutama malli jopa häntäpäähän saksalaisen autojärjestön ADAC:n tiepalveluraportissa. Japanilaiset saivat vain yhden luokkavoiton – senkin Euroopassa valmistettavalla yhteistyömallilla, Toyota Aygolla.
Kärjessä porskuttavat nyt saksalaiset Mercedes-Benz ja BMW, Audin ollessa tiukassa tuntumassa. Myös ranskalaiset ovat nousseet kärkisijoille. Citroën C4/Xsara Picasso sai luokkavoiton ja yhteistyömalli C1 jaetun luokkavoiton.
Paskapuhetta. Ruotsin Bilprovningin mukaan listan häntäpäässä oli paljon ns. premiummerkkejä. Mm. moni Volvon malli sekä mm. Bemarin 5-sarja sijalla 214, eli melkein jumbo. Ja mulle on nyt ihan yx hailee mitä nämä tilastot sanoo. Oma Auris toimii ja on toiminut ongelmitta.
http://autot.oikotie.fi/uutinen/uusissa-autoissa-yllättävän-paljon-vikoja/18388?ref=HS
Japanilaiset autot nappasivat ykkössijan kaikissa kahdeksassa ikäryhmässä. Komeinta jälkeä teki jo myynnistä poistunut Honda HR-V. Se oli vähävikaisin 5-, 6- 8- ja 10-vuotiaissa sekä kakkonen 7- ja 9-vuotiaissa.
Kyllä, laatua. Ajatele muut merkit on huonompia.
Miksi kaikki ei aja porssen autoilla kun ne on kestävimpiä? häh?
Paras automerkki on Opel Vectra GTS -04 Ei meinaan jää jalkoihin kun painaa kaasua.
Suora lainaus aloittajan HS-artikkelista:
"Eniten tielle pysäyttäviä vikoja luokassaan oli seuraavissa malleissa: Chevrolet Matiz, Fiat Punto, Peugeot 307, Opel Vectra, Renault Kangoo, Ford Transit, Hyundai Tucson ja Peugeot 206 CC. "
Että voit siellä ojanpientareella painella konepelti auki kaasua ihan rauhassa.