Ohjelmaa 13 vuotiaan "bileisiin"

tytteli:)

Eli mitä ohjelmaa keksisin 13 vuotiaan bileisiin? Siellä ei sitten juoda alkoholia, koska olen yksin vastuussa n.15, 12-14 vuotiaasta:D Itse olen 15-vuotias ja olen valmomassa näitä "bileitä". Ohjelmassa on jo mm. limbokisa, pimeäpiilosta, pullonpyöritystä, juomapeliä(mehulla&limulla), tanssimista ja musiikkia, syömistä... Mutta mitä muuta 'extremeohjelmaa' keksisin?

11

758

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gkufgd

      Tietokilpailu???

    • Nbmöä9865zxz

      Ilmapalloja puhaltakaa ja ottakaa kisa ketkä saavat sen rikottua nopeiten hankaamalla sitä vastakkain vatsoilla .

    • EuroShoppEr

      aivan vitusti viinaa ja kortsuja jossa paskaa sisällä.
      toimii varmasti

    • Minä

      jotain vapaata oleskelua ja jos on hyvä ilma, ettei sada vettä niin voi ulkonakin pelata jotain

    • avuttomat

      huoh.....mä nukahtaisin tollasis! ja oon 13! voi jeesus! kaskummaa ku ei viel tietokilpailui tai piirileikkei?! mites ois?

      • pavianssi

        syö pääs,voi olla mukavaakin vaikka ei jois! (ellet nyt muuta tarkottanut muttaa..)


    • tervejaheipähei

      nimimerkil ''avuttomat''

      Sama homma vaikka olenkin 15v nii mua tippaakaan kiinnosta noi leikit.,

      Paitsi juomaleikki..mut ei mehul


      Hehehe

    • bilehile

      Ettekö osaa ihmiset lukea? "Bileissä ei ole alkoholia! Ettekö voisi olla laittamatta noin typeriä vastauksia. Mä olen itse 13v ja varmaan mä haluan juoda jotain kaljaa alaikäisenä! Onks nyt hienoo kun makaatte siellä talossanne sammuneina? Ja entäs jos porukat tulevat? Kukapa haluaisi, että oma lapsi makaisi umpikännissä? Ei varmasti kovinkaan moni.

    • Katariinaaaaa

      Itse olen 13 - vuotias ja bileissämme on ollut energiajuomia, mutta ei alkoholia! Meillä on ollut aina tosi hauskaa! Energiajuomista tulee ihan tarpeeks "sekasin" ja se riittää! Ensiviikolla olis tarkotus järjestää uudet bailut. Tiedossa olisi: Tanssimista, 3 minsaa taivaassa, pullonpyöritys, twister, halihippa, superpiilosta, kirkonrotta, kaunis, ruma vai söpö, ennustus, keskiyö, risuja vai ruusuja ja tietysti musavisa palkintoineen. Jos ei kiinnosta nämä leikit yms niin älä vastaa. Kiitos. Olen 99% varma, että näistäkin bileistä tulee huikeat! Olen myös onnellinen, että saan olla hyvien ystävieni kanssa. En kaipaa mitään känni bileitä. Kuten moni varmasti moni täysi-ikäinen tietää, miltä tuntuu, kun aamulla herää ja meinaa yrjötä. Tässä oli siis mun mielipiteeni.

      • bilejärjestäjä

        Hyviä ideoita, voisiko joku kertoa: kauni, rums vai söpö pelin säännöt


    • viinaa ja naisia. niistä oon 13 vuotiaan bileet tehty

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      6483
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      290
      5454
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4151
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2900
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      27
      2874
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2093
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1301
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe