Olen hommaamassa skootteria ja tarttisin ehdotuksia että mikä kannattaisi hankkia..? Mutta ei kiitos mitään fudeja tai mitään muita paskoja ruputtimia.. Ei pahalla fude-kuskit.. Oon kattonu sellasia ku aprilia,kymco ja yamaha.
Vastauksia saa sit laittaa paljon.. Kiitos.
Vastauksia saa sit laittaa paljon.. Kiitos.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ni suosittelen ostaa Yamaha Aeroxin itte ajellu n.2 vuotta eikä yhtään mitään vikaa ja vakiona kulkee 65km/h todellakin suosittelen...!!!!!!!
mietippä vähän, mopon laillinen nopeus on 45km/h ja ne rajottaa KAIKKI skootterit mitkä tuodaan maahaan suunnilleen siihen nopeuteen eli sun skootteri kulkee enintään 50km/h. Todennäköisin syy tohon sun nopeuteen on että mittari valehtelee ankarasti.
Jos tahdot skootterin etkä mitään lelua niin Peugeot on ainoa vaihtoehto. Valitse vain mieleisesi malli laajasta valikoimasta.
Gilera Runner on hieno ja luotettava. 2-tahtiversio on ärhäkkä, yksinkertainen ja luotettava, 4-tahtiversio taas sivistyneen hillitty.
Yamaha aerox tai joku muu 2 tahti skootteri. suosittelen aeroxia itellä ollu nyt pari kuukautta ja pelaa vitun hyvin ja vakiona kulkee sen 50 km/h