Onko Ruotsi orpo piru? Ruotsi ei ole maksanut vielä ainoatakaan kruunua tukipaketiin?
Se ei ole EMU:n jäsen. (EMU = Euroopan rahaliitto, jonne Lipponen-Niinistö-pari vei meidät ilman kansanäänestystä muistaakseni vuonna 1995.
Ilman kansanäänestystä, koska olisimme panneet hanttiin!)
Ruotsissa järjestettiin kansanäänestys. He kieltäytyivät.
Ei ole Englantikaan EMU:n jäsen eikä joudu Etelä-Eurooppaan maksamaan mitään.
Ja on monta muutakin maata, jotka ovat EU:ssa, mutta eivät EMU:ssa. Ne eivät joudu maksamaan!
Suomi on kai nyt jäänyt satimeen, olemme jääneet ikuisesti maksamaan eteläeurooppalaisten makeata elämää siellä lämpimässä maassaan.
Suomen pitäisi erota EMU:sta, mutta EU:ssa voisi pysyä !
2
150
Vastaukset
- VIHA- iltaan ottakaa
yhteyttä! Paavo Väyrynen on ollut koko ajan oikeassa, että EMU oli virhe, jonka Lipponen ja Niinistö toteuttivat.
Suomalaista Paavo Väyrystä ei saa VIHAta. - Suomi armas synnyin-
maa!
Suomi selviytyi yksin siitä Koiviston ja kumppaneidensa aikaansaamasta katastrofista 1989-1993.
Kukaan ei auttanut Suomea silloin.
Konkursseja ja itsemurhia enemmän kuin ikinä ennen tei jälkeen.
Samoin Suomi selvisi talvi- ja jatkosodistaankin, vain saksalaisilta saatiin apua lopuksi, mutta sitten heidätkin saatiin pois täältä.
Nyt Suomi joutuu ainaiseksi maksajaksi Etelä-Eurooppaan. Siellä suuret valtiontaloudet, Italia ja Espanja, Ranskakin ovat jo merkkejä antaneet EU:n syliin tulemisesta.
Pienestä Suomesta on kiinni, keväällä olisi o tukipaketti pitänyt olla valmis, toukokuun 12.pnä, mutta kun pienen Suomen tilanne muuttui, niin mitkään muutkaan maat eivät ole maksaneet vieläkään!
Ruotsi ei vielä ole ikinä maksanut €:akaan, ei Englantikaan eivätkä mitkään muutkaan EMU:un liittymättömät maat.
Silti nekin hyötyvät Suomen maksamisesta!
Ne odottavat vain passiivisina, että kyllä Suomi taas antaa,
sehän on aina maksanut!
Kreikassa on paljon miljonäärejä, ja suuri valtion omaisuus! Mutta ne eivät maksa!
Paljon köyhemmän, kylmän maan asukkaat, suomalaiset, on valittu maksajiksi. He sopivat siihen virkaan niin hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 253800
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422782Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532300Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2152285Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131829Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191560Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip531532- 971419
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631284Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951224