Miten etenee, mitä oli esillä 20.9.
Ansille, laituriasiasta
laituriton
12365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Lautajunta käsitteli asiaa, mutta päätti näin. Mitään lausuntoja ei saa antaa julkisuuteen tässä vaiheessa. Eli asiasta tehdään päätöksiä myöhemmin.
Mitä Anssi, onko viety jo sananvapauskin? Mitähän erityisen hämärää asiassa on kun ei siedä julkisuutta ja kenen virheellistä lupamenettelyä nyt peitellään? Ne jotka aikovat olla mukana seuraavienkin kunnallisvaalien jälkeen tulisi nyt olla erityisen tarkkana ja pysytellä kaupungin mainostamassa "läpinäkyyvyydessä" tässä asiassa ja toimia siten kuten luottamustehtävään tulee toimia eikä siten mitä virkamiehet määräävät. Tarkkana nyt Anssi kun kuitenkin lähdit tähän Sienimäen rannan asiaan niinkin pontevasti.
"Lautajuntta"
On ihan normaali käytäntö, että keskeneräisistä asioista ei aina puhuta julkisuudessa. Olemme käyneet lautakunnassa keskustelun aiheesta ja sen pohjalta virkamiehet valmistelevat asian. Päätöksiä tehdään ehkä, jo ensiviikon kokouksessa. Asia on silloin listalla ihan normaali pykälänä, joten kaikki näkevät valmistetun esityksen.
Pitäsköhä laittaa Lidli asialle niin tällekkin hommalle saatas piste!
Mis se lintti muuten luuraa??? Kunnallisvaaleihinha ei oo ku vuos aikaa
pitäs olla jo äänes...
Vieläkö tätä... onpa kauan kestänyt tämä laiturigate. Eurosta vetoa, että ne on siellä ja pysyy. Onko se oikein, sepä sitten onkin jo toinen tarina (tai sivuseikka).
Siis virkamiehet päättävät asiat ja poliitikot lyövät leiman päälle. Normaali käytäntö erityisesti Imatralla. Jos virkamiesten valta ei olisi näin suuri paikkakunnallamme, asia olisi jo hoidettu. Vitonen vetoa, että laiturit jää.
voi perrrrrrrrrrrrrrr
kannattaisko imatran keskittyä vähän tärkeämpiin asioihin,esim omaishoitajat tarvitsevat paljon apua ja tukea,ja vanhustenhuolto aika kurjalla tasolla ,eiks oo muuta ku joku hemputin laituri,valittajat vois rakentaa sen ite!!
"kannattaisko imatran keskittyä vähän tärkeämpiin asioihin,esim omaishoitajat tarvitsevat paljon apua ja tukea,ja vanhustenhuolto aika kurjalla tasolla ,eiks oo muuta ku joku hemputin laituri,valittajat vois rakentaa sen ite!! "
Nythän ei ole kysymys laiturin rakentamisesta, vaan "laittomien" laitureiden purkamisesta. Laki pitää pltää sama kaikille. Imatralla on suhmuroitu ns. hyvä veli menttaliteetilla niin kauan kun demarit on olleet vallassa.
no sama puretaanko vai rakennetaan,mummot makaa lattialla ja imatra vääntää jostain laitureista,sallikaa mun hohottaa
Onha meil jo ihan päin peetä rakennettu jäähalli ni miks ei yks laiturikii voitas rakentaa.lämmitettäs vaa kesällä aurinko voimalla.
ketä muute äänestätte seuraavis vaaleissa?samat uunot ehokkaina jotka on aina.