Uusi

Voi vain kuvitella kuinka innostuneen vastaanoton saamme f.e.dzerzhinskyltä ja muilta Penteiltä. ;)

http://www.digitoday.fi/vimpaimet/2011/09/20/amazonin-android-kauppa-aukeaa-suomessa---tablet-tulossa/201113352/66
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jaaa.. mutta en ole aikeissa ostaa nyt mitään kännyköitä. Vanha nokia pelaa ihan hyvin.

Äänestä

Mulla oli Nokian vanha symbian-luuri, mutta annoin pois sen kaverille, kun tarvitsi kännykkää ja mulla oli jo Samsung Galaxy S taskussa uutena. Nokian kännykkä en todennäköisesti enää tule ostamaan koskaan, ainakaan niin kauan kun Nokia on naimisissa Microsoftin kanssa. Se vitun Windows-kännykkä lähettää käyttäjän sijaintitiedotkin koko ajan Microsoftille ja sen lisäksi kaikkea muuta dataa liittyen käyttäjän tekemisiin.

Miksi Microsoftin tai ylipäätään kenenkään pitäisi saada tietää missä liikun ja milloin? Kulkemisen vapaus on sitä kun ei valvota.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kauppa avattu kirjoitti:

Voi vain kuvitella kuinka innostuneen vastaanoton saamme f.e.dzerzhinskyltä ja muilta Penteiltä. ;)

http://www.digitoday.fi/vimpaimet/2011/09/20/amazonin-android-kauppa-aukeaa-suomessa---tablet-tulossa/201113352/66

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu