Hotellisuosituksia

S´pore

Ottaisin mielelläni vastaan suosituksia hyvistä hotelleista, Singaporessa. Missä olette yöpyneet ja mitkä hotellit ovat miellyttäneet?
Kiitos jo etukäteen.

7

583

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kjskskjkjka

      Mutta vähän hintatasoa kiitos! Oletko maksamassa 50, 100, 150 tai 200 e/yö? Tai asutko yli viikon, jolloin voit ottaa service apartmentin?

      Booking. com löydät kattavan valikoiman ja haluatko asua Orchard/Clarke tms. alueella?

      Vähän tarkennuksia niin mielellään antaa lisätietoja.

      Tai jos rahaa on niin Marina Sands tietysti....

    • S´pore

      Hyvätasoinen 4-5 tähden hotelli, kolmeksi yöksi esim. Orchardin alueelta. Valikoimaa olen kyllä katsonut eri hakukoneiden kautta ja tokihan tuota tarjontaa on ja paljon. Lähinnä täällä kyselen, josko jollakin olisi antaa omakohtaista suositusta. Hintahaarukka 150- 200 euroa yö.
      Marina Sands kyllä kiinnostaa! Mutta arvioinnit ovat olleet hyvin ristiriitaisia esim. palvelun suhteen. Ja saako sille rahalle todella vastinetta ?
      Oletko ylläkirjoittanut itse majoittunut Marina Sands hotellissa?

    • Nenne123

      Mua kiinnostais ne ihan halvimmat hotellit. Voiko näitä yhden tähden hotelleja Geylangissa edes ajatella 4 yön viettoon?

    • lskskslksklkas

      Geylang (ainakin alkupää) on melkoista punaisten lyhtyjen aluetta. Eli hyvällä tuurilla majoitut ns. tuntihotelliin mm. Hotel81 ketju on kunnostautunut sillä saralla aika hyvin.

      Edullisia "hyvätasoisia" hotelleja on mm. Ibis, Gallery, M , mutta nämä ovat sellaisia kolmen tähden hotelleja. Halpaa ottaessa luottaisin tripadvisor.com kommentteihin. Pieniä hotelleja löytyy mm. Kiinalaisesta kaupunginosasta.

      Noista paremmista tulisi mieleen Swisshotel (suosittelen, isot huoneet, parvekkeet) tai Fairmont, Mandarin hotellit (Marina parempi, myös parveke), ja joku muu Marina alueella (nyt en muista sitä suosituimman nimeä, mutta siellä on hyvä hotelleja) tai vähän huonompaa tasoa Roya Plaza on Scotts (paikka on OK, mutta huoneet aika onnettomia). Ja täälläkin toimii tripadvisorin tai booking.comin asiakasarviot. Parhaat ja huonoimmat, kun jättää pois niin aika hyvin kuvaa hotellin oikeaa tasoa.

      Marina Sandsissa en ole yöpynyt, mutta en kyllä epäile lainkaan sen tasoa/palvelua. Ainakin ruoka on "viimeisen päältä". Taitaa olla valittajat liikenteessä, jos siitä valittaa, mutta hinta taitaa olla 400 e/yö.

      Singaporessa on usein hyviä tarjouksia hyvistä hotelleista eli ahkerasti tutkii hotellien sivuja.

    • late check-out

      Onko tietoa Singaporen hotellista (keskihintainen n.100e/yö) jossa huoneen luovutus onnistuu esim.vasta klo 18 aikoihin? Late check-outista olen valmis maksamaan, mutta en kokonaisen vuorokauden hintaa? Finnairin suora lento lähtee paluumatkalle niin pirun myöhään, ettei ihan 12h viitsi olla ilman huonetta lapsen kanssa matkustaessa.

      Jostain netistä löysin vinkkiä, että mahd. juuri tuossa Roya Plaza on Scotts-hotellissa se järjestyisi. Miten? Olemme yleensä varanneet hotellit Booking.comin kautta, eikä sitä kautta tätä voi varmistaa. Yhteys suoraan hotelliin vai? Vai vasta paikan päällä toivoa parasta?

      • S´pore

        Yleensä hotelleissa saa matkatavarat säilöön, jos on myöhäisempi lento ja jos hotellissa on uima-allas tai spa, niin antavat siellä käydä suihkussa tai viettää aikaa altaalla aurinkoa ottaen. Mikäli ei ole ollut mahdollisuutta pitää huonetta pidempään.
        Pienen lapsen kanssa tietenkin helpointa olisi se oma huone, ehkä siitä kannattaisi jopa maksaa, ihan mukavuussyistä?


    • jdkjdkdkskj

      Eiköhän se jää paikanpäälle. Jos hotelli on myynyt koko kapasiteetin niin et saa pitää huonetta. Muissa tapauksissa voi onnistua, mutta kyllä niistä yleensä veloitetaan.

      Onko sinulla Dinersclub luottokorttia? En ole varma, mutta kentällä taitaa olla suihkulla varustetut lounget, jos haluaa freesimpänä matkaan

      Mahtaako Scottsiin päästä 100 egellä nykyään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      48
      1913
    2. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      67
      813
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      773
    4. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      108
      738
    5. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      712
    6. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      49
      698
    7. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      689
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      663
    9. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      35
      636
    10. Salaisuus rakas.

      Mun täytyy kertoa sulle nyt salaisuus rakas. Sä olet todella hyvä sun työssä. Pus!
      Ikävä
      47
      620
    Aihe