Hupsista

Pitäisikö ilmoittaa viranomaisille vihapuheesta?

http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/fsecuren hypponen torvalds lyo gatesia turpaan vuonna 2015/a689943
462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Nokia on tiensä valinnut eikä siitä voida syyttää muita kuin yhtiön johtoa.

    Lohdullisena puolena voidaan todeta että konkurssin myötä sieltä vapautuu melkoinen määrä työntekijöitä ihan oikeisiin töihin.

    Äänestä

”Älypuhelinten tietoturva on toteutettu fiksummin kuin missään pc:ssä."

Aikooko Hyppönen vaihtaa puutarhahommiin?

Äänestä

Äijä paralta pudonneet loputkin ruuvit päästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heijaa. kirjoitti:

Pitäisikö ilmoittaa viranomaisille vihapuheesta?

http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/fsecuren hypponen torvalds lyo gatesia turpaan vuonna 2015/a689943

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu